Arhīvs

Biļešu iepriekšpārdošana uz dokumentālo filmu programmas KLUSUMA SPĒKS filmām

Ir sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Nacionālā Kino centra organizētās dokumentālo filmu programmas KLUSUMA SPĒKS filmām. Filmu seansi ir ikgadēja starptautiskā pasākuma – Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma – neatņemama sastāvdaļa. Foruma ietvaros no 3. līdz 7. septembrim Nacionālais Kino centrs ikvienam interesentam piedāvā noskatīties deviņas starptautisku atzinību guvušas filmas no Dānijas, Indijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas u.c. valstīm.

Rīgā filmu programma tiks demonstrēta kinoteātrī K.SUNS un jau trešo gadu tā būs pieejama arī skatītājiem Latvijas reģionos: Jēkabpilī – Tautas namā, Rēzeknē – Latgales vēstniecībā GORS un Valmierā – kinoteātrī GAISMA. Biļetes uz programmas KLUSUMA SPĒKS seansiem iespējams iegādāties filmu izrādīšanas vietās.

Dokumentālo filmu programmu 3. septembrī atklās „Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK” („Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service”), kas Bulgārijā izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību un cenzūras jautājumiem mūsdienu sabiedrībā. Šīm tēmām pēc filmas seansa tiks veltīta arī saruna ar filmas režisorēm Minu Milevu un Veselu Kazakovu (Mina Mileva, Vesela Kazakova).

Rīgā ieradīsies arī filmas „Dvīnes” („Twin Sisters”) režisore Mona Frīsa Berteusena (Mona Friis Bertheussen, Norvēģija), lai 4. septembrī tiktos ar skatītājiem un dalītos ar neticamo stāstu par ķīniešu dvīņu māsiņām, kas tika nodotas adopcijai dažādos kontinentos.

5. septembrī klātienē būs iespējams tikties ar vācu režisoru Sebastianu Mecu (Sebastian Mez). Viņa filma „Metamorfozes” („Metamorphosen”) par Jekaterinburgas rajonu Urālos, kur ir viens no augstākajiem radiācijas līmeņiem uz mūsu planētas, sagraus ilūzijas par to, ka iespējams abstrahēties no kaimiņos notiekošā.

Skatītāji Latvijas reģionos, kā arī ikviens cits interesents, sarunām ar šiem režisoriem varēs sekot interneta tiešraidē www.nkc.gov.lv un www.delfi.lv, turpat pieejama arī detalizēta informācija par programmu KLUSUMA SPĒKS.

Programma KLUSUMA SPĒKS piedāvās iepazīties arī šarmanto Frīdu – vienīgo grupas Beatles sekretāri, piecpadsmitgadīgo Jegoru, kuru kaislība pret deju aizvedusi līdz dzīvei svešā ģimenē. Vērojot notikumus Ēģiptē, būs iespējams aizdomāties par sabiedrības spēju un vēlmi mainīties. Kamēr divas amerikāņu vecmāmiņas mēģinās sekot ekonomiskajai izaugsmei pasaulē, kāda ģimene Indijas tuksnesī iegūs baltāko sāli uz mūsu planētas.

Savukārt 2. septembrī Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma veidotāji ikvienam piedāvā apmeklēt īpašo pasākumu – plkst. 18.00 kinoteātrī “K.Suns” notiks diskusija par mākslas un politikas mijiedarbību. Sociālantropologa Klāva Sedlenieka sarunas biedru vidū būs arī režisors Sergejs Lozņica (Sergei Loznitsa). 19.00 turpat tiks demonstrēta arī S.Lozņicas filma “Maidans” (“Maidan”), kuras pirmizrāde bija šī gadu Kannu filmu festivāla īpašais notikums.

Gan diskusija, gan filmas “Maidans” seanss ir pieejami ikvienam interesentam, ieeja abos šajos pasākumos ir bez maksas! Lai arī diskusija notiks angļu valodā, latviski ar tās norisi brīdi vēlāk būs iespējams iepazīties portālā SATORI.

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem seansi pieejami bez maksas.

Informācija par filmām un seansu laiki internetā:

Nacionālais Kino centrs: www.nkc.gov.lv
DELFI: www.delfi.lv
Kinoteātris K.Suns www.kinogalerija.lv
Latgales vēstniecības GORS www.latgalesgors.lv
Kinoteātris GAISMA www.kinogaisma.lv
Jēkabpils Tautas nams www.jkp.lv

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un European Documentary Network
Pasākumu atbalsta Radošā Eiropa Media programma DIA 2007, LR Kultūras ministrija
Informatīvie sadarbības partneri: DELFI, Radio pieci, Satori, Veto Magazine

26/08/2014