Arhīvs

Bezmaksas filmu seansi Pasaules bēgļu dienā

Kinoprojekts “Spektrs” sadarbībā ar ANO bēgļu aģentūru un kinoteātri “Splendid Palace” par godu Pasaules bēgļu dienai piedāvā noskatīties trīs dokumentālas filmas, tai skaitā šī gada Berlīnes kinofestivāla balvas ieguvēju “Eldorado”. Filmu seansi notiks 21. jūnijā no plkst. 18:30, ieeja bez maksas.

Pasaules bēgļu dienā tiks demonstrētas trīs īpaši atlasītas dokumentālas filmas: Dānijas dokumentālā īsfilma Sea of Sorrow – Sea of Hope (2018), kas seko līdzi Sīrijas bēgles stāstam; Latvijas režisores Antras Cilinskas Baltijas sāga (2000) par Otrā pasaules kara laika bēgļu atgriešanos dzimtenē pēc trimdas un iespaidīgā dokumentālā filma Eldorado, kas skatītājiem piedāvā salīdzināt bēgļu situāciju tagad un Otrā pasaules kara laikā. Šis ir vienīgais Eldorado seanss Latvijā; filma piedzīvoja pirmizrādi Berlīnes kinofestivālā, kur ieguva balvu Amnesty International.

Kinoprojekta Spektrs līdzautors Sergejs Musatovs: “Kā teicis Andrejs Tarkovskis, no visiem mākslas veidiem tieši kino visprecīzāk spēj iemūžināt laika gaitu. Programmai izvēlētās filmas piedāvā skatītājiem ciešāk izjust — gan pagātnes, gan tagadnes, gan vietējo, gan ārzemju bēgļu problēmas.”

 

“Sea of Sorrow – Sea of Hope” (2018), 18:30
Dānija, Sīrija; 30 min.
Manala ir attapīga sieviete, kas dzīvo Sīrijas kopā ar saviem trim bērniem. Sīrijas pilsoņu karam tuvojoties, viņi adaptējas, mainās, bet nekad nezaudē cerību. Pēc ISIS draudiem Manala ir spiesta bēgt uz Dāniju. Ja viņa iegūs tur patvērumu, tad varēs atvest bērnus no Sīrijas.

Filmas treileris ŠEIT.

 

“Eldorado” (2018), 19:15
Šveice, Vācija; 90 min.
Vienīgais seanss Rīgā dokumentālajai filmai no 2018. gada Berlīnes kinofestivāla programmas. Režisors Markuss Imhūfs stāsta par savu pieredzi, palīdzot Itālijas bēgļiem Otrā pasaules kara laikā, un salīdzina to ar šodienas bēgļu situāciju Itālijā. Atklāti, emocionāli un dažbrīd šokējoši.

Filmas treileris ŠEIT.

 

“Baltijas sāga” (2000), 21:00
Latvija; 60 min.
Klasiska Latvijas dokumentālā filma, režisore Antras Cilinska. Otrā pasaules kara beigās daudz latviešu, lietuviešu un igauņu devās bēgļu gaitās. Ilgi gadi pavadīti tumsā, tagad viņi atgriežas, bet stāsti par atgriešanās ceļu ir atšķirīgi.

 

Pasākuma mājaslapa: http://ej.uz/beglu-diena

 

20.06.2018.

20/06/2018