Berlīnes mūra krišanas jubilejā demonstrē Simtgades filmu “Paradīze ‘89”

Latvijas vēstniecība Vācijā 6. novembrī rīko Baltijas dienu Berlīnē; tas ir viens no Berlīnes mūra krišanas 30. jubilejas oficiālajiem pasākumiem un piedāvās daudzpusīgu Latvijas kultūras programmu, arī režisores Madaras Dišleres Simtgades filmu “Paradīze ‘89”.

 

Vācijā šogad ar plašu programmu tiek atzīmēta Baltijas ceļa 30. gadadiena, piesaistot to Berlīnes mūra krišanas apaļajai jubilejai un uzsverot Baltijas ceļa nozīmi visas Eiropas atkalapvienošanā. Baltijas dienas ietvaros tiks demonstrēta Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei uzņemtā filma Paradīze ‘89, pēc seansa sekos saruna ar filmas režisori Madaru Dišleri.

Paneļdiskusijā Baltijas ceļam – 30 Latviju pārstāvēs rakstniece Māra Zālīte, kura iepazīstinās arī ar savu nupat vācu valodā iznākušo grāmatu Fünf Finger / Pieci pirksti. Baltijas diena Berlīnē izskanēs ar latviešu dziedātājas un mūzikas autores Alises Jostes koncertu.

Baltijas diena norisināsies Berlīnes Ģetzemanes baznīcā (Gethsemanekirche), kas mūra krišanas priekšvakarā bija viens no galvenajiem Austrumvācijas opozīcijas pulcēšanās centriem un ir viena no oficiālajām jubilejas pasākumu norises vietām.

Baltijas dienas iekļaušanu oficiālajā programmā ierosinājusi Latvijas vēstniecība Vācijā, Baltijas diena tiek rīkota sadarbībā ar Berlīnes kultūras fondu Kulturprojekte Berlin un Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām. Projekts tiek īstenots Latvijas valsts simtgades Ārlietu ministrijas publiskās diplomātijas programmas ietvaros.

 

 

Sagatavoja
Kaspars Adijāns,
Latvijas vēstniecība Vācijā
kaspars.adijans@mfa.gov.lv
+49 30 8260 0235

5.11.2019.