Arhīvs

Berlīnes kino festivālā Latviju pārstāv divas filmas

Šodien sākas viens no pasaulē prestižākajiem – 61. Berlīnes starptautiskais kino festivāls, kura programmai šogad izvēlētas divas latviešu režisoru filmas – Daces Rīdūzes animācijas filma Zīļuks, kas piedalīsies Generation Kplus skatē un Kaspara Gobas dokumentālā filma Homo@lv, kas iekļauta Panorama documente skatē.

Nacionālā Kino centra vadītāja Ilze Gailīte – Holmberga norāda: „Dalība lielajos kino festivālos ir atslēgas faktors Latvijas filmu starptautiskās aprites un nozares konkurētspējas nodrošināšanā. 2010. gads ir bijis pagaidām veiksmīgākais gads Latvijas kino nozarē, kurā Latvijas filmas tika pārstāvētas teju visos nozīmīgākajos festivālos – Berlīnē, Kannās, Anesī, Venēcijā, Leipcigā, Pusanā un Amsterdamā. Arī šis gads sācies iedvesmojoši ar divām izvēlētām filmām Berlīnes festivālā, tomēr jāatgādina, ka šī brīža panākumi ir rezultāts nozares finansējuma palielinājumam 2007. un 2008. gadā. Pēdējo gadu laikā finansējums nozarei ir sarucis apmēram par 70%, tāpēc pamatotas ir bažas par kino nozares perspektīvām jau pavisam tuvā nākotnē”

Skatītājiem Berlīnē šīs filmas būs iespējams noskatīties šādos seansos:
Zīļuks:
15.02. plkst. 09:30.      Haus der Kulturen der Welt Kino 1
16.02.plkst. 10:00        Filmtheater am Friedrichshain
18.02.plkst. 11:30        CinemaxX 3
 
homo @lv:
16.02.    plkst. 17:00 CineStar 7
17.02. plkst. 22:30  Cine Star 7
 
Latvijas skatītājiem filma homo@lv būs skatām kinoteātrī K Suns, sākot no 11. februāra, savukārt Zīļuku varēs noskatīties 26. februārī kinoteātrī Rīga plkst. 12:00 pasākumā Multirīts, ko rīko studija Animācijas brigāde kopā ar mammadaba.
 
Latvijas filmu nozari Berlīnē pārstāv Nacionālais Kino centrs, kura darbinieks strādās Baltic Films stendā, piedāvājot interesentiem gan jaunāko katalogu Films from Latvia, gan aktuālākos statistikas datus Baltijas kontekstā, kā pētījumu par Audiovizuālo mediju biznesa un izglītības iespējām Baltijā.Līdzās informatīvajiem pasākumiem, dalības stendā galvenais mērķis ir panākt maksimāli lielu interesi par jaunākajām Latvijas filmām un veicināt to starptautisko apriti.
 
Atsevišķā stendā strādā studijas RIJA producenti, kuri pārstāv gan savu, gan citu Latvijas producentu filmas, piedāvājot tās starptautiskajiem izplatītājiem.
Arī šogad Berlīnes festivāla laikā notiek arī izglītojošā nometne jaunajiem kino profesionāļiem Berlinale Talent Campus. Šogad Latviju šajā nometnē pārstāv Astra Zoldnere un Agnese Laizāne.
 
Berlīnes kino festivāls šogad norisināsies no 10. līdz 20. februārim.
 

                Zīļuks

                       homo @lv

10/02/2011