Arhīvs

Berlināles laureāte “Mana tievā māsa” kinoteātrī “Kino Bize”

No piektdienas, 15. janvāra, kinoteātris “Kino Bize” sāk demonstrēt zviedru režisores Sannas Lenkenas drāmu “Mana tievā māsa / Min lilla syster”. Filma tika vienā seansā izrādīta otrajā Rīgas Starptautiskajā kinofestivālā 2015. gada rudenī, savukārt pavasarī tā bija viena no trim filmām, starp kurām tika izvēlēta Eiropas Kino akadēmijas Jauniešu balvas ieguvēja, vienlaikus balsojot jauniešu žūrijām 25 Eiropas valstīs, arī Latvijā.

Filma stāsta par attiecībām starp divām māsām – meiteņu lomu atveidotāju atrašana esot bijusi ilgstoša un sarežģīta, bet ārkārtīgi veiksmīga. Galvenās varones Stellas acīs vecākā pusaugu māsa Katja ir īsta zvaigzne — viņa ir ģimenes acuraugs un talantīga daiļslidotāja, kuras dienas paiet neatlaidīgos treniņos. Kad Katjas sportošana sāk atgādināt apsēstību un viņas izturēšanās kļūst arvien saltāka, Stella ir pirmā, kas atklāj māsas noslēpumu un saprot tā iespējami postošās sekas. Viņai jāpieņem grūts lēmums: izstāstīt par to vecākiem un novērst briesmas, vai turēt Katjai piespiedu kārtā doto solījumu klusēt.

Jaunās zviedru režisores, Stokholmas Dramatiskā institūta absolventes Sannas Lenkenas filma, balstīta režisores pašas piedzīvotajā, ir intriģējošs un sirsnīgs ieskats māsu attiecībās. Tas jūtīgi iemūžina bērna skatu uz vissarežģītākajām dzīves norisēm un paradoksālo spēju ar tām dažbrīd tikt galā labāk par pieaugušajiem. Režisore intervijā ar Variety žurnālistu Jonu Aspu (Jon Asp) atzina: “Es uzskatu, ka pašas pieredzētā elementi ir bijuši ļoti nozīmīgi filmai. Es jutos droši, veidojot situācijas, kuras nebūtu iespējamas, ja es tās iepriekš nebūtu piedzīvojusi.”

Filma ir Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla konkursa Generation Kplus galvenās balvas Kristāla Lācis ieguvēja un viena no 2015. gada daudzsološākajām kino debijām. Kinoteātrī “Kino Bize” filma tiek demonstrēta oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Filmas treileris ŠEIT.

Recenzija par filmu (Alise Zariņa portālā “Satori” 20.10.2015.) – ŠEIT.

MANA TIEVĀ MĀSA / MIN LILLA SISTER
Režisore Sanna Lenken
Zviedrija, Vācija
2015 | 95 min. Drāma

KINO BIZE
Elizabetes 37-2, Rīga
www.kinobize.lv

 

13.01.2015.

13/01/2016