Arhīvs

Balvas Vides Flmu studijas filmām

Dokumentālajām filmām Par dzimtenīti un Vienārši Pops panākumi Lietuvā.

Māra Maskalāna un Lailas Pakalniņas kopīgi veidotā dokumentālā filma Par dzimtenīti Viļņas dokumentālo filmu festivālā ieguvusi pirmo vietu, savukārt trešo vietu – režisora Anda Miziša Vienārši Pops.
 
Viļnas dokumentālo filmu festivāls norisinājās piekto reizi no 5. līdz 14.decembrim. Tradicionāli tika atklāts ar kādu lietuviešu filmas pirmizrādi, šoreiz, starptautiski atzītā dokumentālista Audriusa Stoņa jaunāko darbu Four Steps un par starptautiskās žurijas atzinību sacentās pašmāju filmas, tuvāko kaimiņu un filmas no Ķīnas, Anglijas, Austrijas, Francijas, Krievijas.
Filma Par dzimtenīti (2008)vēsta par trīs vecpuišu rāmajām gaitām attālā Latvijas nostūrī, kur viņi dzīvo ciešākā saskaņā ar pīlēm, gārņiem un karpām, nekā ar retajiem apkārtnes iedzīvotājiem.
 
Savukārt Vienkārši Pops (2007) ir stāsts par Tēvu Genādiju, kas ar peldošu baržu – baznīcu dodas misijas braucienā uz attālajām Donas stepes sādžām. Nu jau desmit gadus peldošās baznīcas Sv.Inokentijs ierašanās ir kļuvusi par gada centrālo notikumu daudziem pie Donas dzīvojošiem ļaudīm.

   

22/12/2008