Arhīvs

Balvas „Monotonijai” un „Ķīlniekam”

Žūrijas godalgu par labāko režiju saņēmis režisors Juris Poškus par spēlfilmu Monotonija, bet igauņu kolēģis Arko Okk atzīts par labāko operatoru režisores Lailas Pakalniņas filmā Ķīlnieks.

No 16. līdz 25. septembrim Krievijā, Melnās jūras kūrortpilsētā Anapā norisinājās 16. atklātais Krievijas, NVS un Baltijas valstu kino festivāls Kinošoks, kura prezidents ir slavenais scenārists un režisors Viktors Merežko.
 
Mūsu kinematogrāfisti mājās atgriezušies ar vairākām balvām – žūrijas godalgu par labāko režiju saņēma Juris Poškus par spēlfilmu Monotonija, bet igauņu kolēģis Arko Okk atzīts par labāko operatoru režisores Lailas Pakalniņas filmā Ķīlnieks.
 
Latviju festivālā pārstāvēja režisors Juris Poškus, aktieri Ivars Kalniņš, Uldis Lieldidžs un Artuss Kaimiņš Monotonija, kā arī producente Laima Freimane, kura bija atvedusi Dž. Džilindžera debiju kinematogrāfā, īsmetrāžas spēlfilmu Scortum.
 
Kinošok festivāla galveno balvu saņēma pēc Jurgas Ivanskaites romāniem veidotā lietuviešu režisora Alģimenta Puipas filma Grēka apvārdošana, kuras pirmizrāde Latvijā paredzēta 3. septembrī kinoteātrī Rīga Nacionālā kino festivāla Lielais Kristaps ietvaros.

26/09/2007