Arhīvs

Balvas “Kilograms kultūras 2018” finālā plaši pārstāvēts kino

Portālā LSM.lv notiek Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” fināla balsojums, kas norisināsies līdz 2. februāra plkst. 23:59, bet uzvarētāji tiks noskaidroti svinīgajā balvas “Kilograms kultūras” pasniegšanas ceremonijā 26. februārī. Skatītāji, klausītāji un lasītāji var balsot par kultūras notikumiem, faktiem un darbiem deviņās kategorijās – literatūra, teātris, vizuālā māksla, mūzika, kino, mantojums, pārsteigums un kultūrvieta. Pirmoreiz tik plaša ir kino klātbūtne balvas atlasīto parādību klāstā – kādu filmu nozares notikumu iespējams atrast veselās piecās balvas kategorijās.

 

Lai nokļūtu pie fināla balsojuma nominantiem, Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un LSM.lv žūrija izvirzīja savā redzējumā oriģinālākos un kvalitatīvākos aizvadītā gada Latvijas kultūras notikumus. Divos balsojumos – vasarā un ziemā – skatītāji un klausītāji varēja izvēlēties savus favorītus, un tie divi darbi, kas savās kategorijās saņēma lielāko balsu skaitu, iekļuva balvas fināla balsojumā, līdz ar to katrā kategorijā, izņemot jaunradīto kategoriju Kultūrvieta, sacenšas četri darbi. „Visās kategorijās kultūras piedāvājums bijis grandiozs apjomā un izcils kvalitātē. Līdzās tam, ka ir radītas paliekošas vērtības un mirklīgi prieki lokālam lietojumam, daudz vairāk nekā citus gadus izjutām arī Latvijas kultūras starptautisko izrāvienu,” norāda Kilograms Kultūras žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode.

Par 2018. gada fināla dalībniekiem iespējams nobalsot vietnē LSM.LV ŠEIT līdz sestdienas, 2. februāra plkst. 23:59. Balsot par saviem favorītiem var vienu reizi dienā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pasta adresi.

Kilograms kultūras 2018 žūrijas pārstāve Henrieta Verhoustinska īpaši izceļ apbalvojuma jaunāko kategoriju Kultūrvieta, kurā skatītāji un klausītāji bija aicināti pieteikt savas iecienītākās kultūras baudīšanas vietas. Fināla balsojumam izvirzīta viena kultūrvieta no katra Latvijas reģiona. “Balsojums par iecienītāko kultūrvietu negaidīti liek konkurēt tādām populārām kultūras institūcijām kā kinoteātrim Splendid Palace un Rēzeknes koncertzālei – Latgales vēstniecībai Gors ar Vecauces baznīcu Zemgalē, seno Popes muižu Kurzemē un pat vietējiem spēkiem krāšņotu autobusu pieturu Stradu pagastā Vidzemē, kur šī pietura izkonkurējusi Cēsu koncertzāli,” par balsojuma īpatnībām, kas uzskatāmi atklāj Latvijas kultūrvides dažādību, priecājas Henrieta.

Balvas Kilograms kultūras 2018 žūrijā darbojas sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Eva Johansone, Lilita Eglīte, Anete Lesīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 – Klasika direktore Gunda Vaivode, Latvijas Radio programmu vadītāji un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Justīne Savitska un Toms Treibergs. Svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija notiks 26. februārī, to tiešraidē varēs vērot LTV1, REPLAY.lv, kā arī klausīties LR1 un LR3 – Klasika ēterā. Balvas tiks pasniegtas jau astoto gadu.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Pirmo reizi balva tika pasniegta 2012. gadā – par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

 

Balvas Kilograms kultūras 2018 fināla balsojumam nominēti:

Kategorijā KINO:
Turpinājums (režisors Ivars Seleckis, Mistrus Media)
Bille (režisore Ināra Kolmane, filmu studija Deviņi)
Tēvs Nakts (režisors Dāvis Sīmanis, Mistrus Media)
Homo Novus (režisore Anna Viduleja, Film Angels Productions)

Kategorijā MANTOJUMS:
Izstāde Latvijas gadsimts (68 Latvijas muzeju kopizstāde)
Anda Treija. Maija Nora Tabaka (izdevējs – “Galerija Daugava”)
Dokumentālā filma Laika tilti (režisori Kristīne Briede un Audrjus Stonis, VFS Films)
Vitolda Mašnovska enciklopēdija Muižas Latvijā (izdevējs SIA “DUE”)

Kategorijā PĀRSTEIGUMS:
Spēlfilma Kriminālās ekselences fonds (režisors Oskars Rupenheits. COMETE Films, OrderOrder, Jura Podnieka studija)
Koncertizstāde Visas taisnības (septiņdesmitie gadi: Raimonds Pauls un Imants Ziedonis. I. Ziedoņa fonds Viegli)
Artūrs Analts, interaktīvā instalācija Matter to Matter (London Design Biennale)
Aigars Bikše, skulptūra Divi Raiņi (pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas)

Kategorijā NOTIKUMS:
Izstāde Simbolisms Baltijas valstu mākslā (Orsē muzejs Parīzē, sadaļas Latvijas simbolisms kuratore Dace Lamberga)
Restaurētās filmas Četri balti krekli pirmizrāde pasaulē un Latvijā un grāmatas Rolanda Kalniņa telpa izdošana (studija Lokomotīve, apgāds Neputns, Nacionālais kino centrs, biedrība Ekrāns)
XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki
Deju lielizrāde Abas malas (režisori – Juris Jonelis, Roberts Rubīns, horeogrāfi – Dace Adviljone, Liene Grava, Raimonds Martinovs)

Kategorijā KULTŪRVIETA:
Kinoteātris Splendid Palace (Rīga)
Latgales vēstniecība Gors (Latgale)
Vecauces evanģēliski luteriskā baznīca (Zemgale)
Autobusu pietura Šķieneri, Stradu pagasts, Gulbenes novads (Vidzeme)
Popes muiža (Kurzeme)

 

Pārējo kategoriju finālisti un iespēja balsot – ŠEIT.

 

25.01.2019.

27/01/2019