Arhīvs

Balva spēlfilmai “Monotonija”

Maskavas 29.starptautiskā filmu festivāla vienā no divām oficiālajām konkursa skatēm “Perspektīvas” režisora Jura Poškuss spēlfilma “Monotonija” saņēma balvu kā labākā spēlfilma. Režisors ieguva Svētā Jura vārdā nosaukto balvu un 10 000 metru firmas Kodak filmlentes nākamās filmas uzņemšanai.     “Monotonija” uzņemta studijā “FA Filma”, pirmizrādi Latvijā piedzīvoja 22.janvārī un divus mēnešus tika demonstrēta kinoteātrī “Rīga”.
    Filmas galvenajai varonei Ilzei šķiet, ka dzimtajā ciemā viņai nav nākotnes, tāpēc vilinošs šķiet avīzē izlasītais sludinājums, kas piedāvā piedalīties aktieru konkursā. Ilzes draugs Ojārs pret šo ieceri izturas ironiski un izsmej to. Mirkļa impulsa un spīta vadīta Ilze tomēr aizbrauc. Viņi abi gaida viens no otra kurš spers pirmo soli, kas viņu attiecības vēl vairāk sarežģī. Lai iegūtu laiku, Ojārs samelo, ka dodas uz Īriju, sakarā ar kādu darba piedāvājumu…
Lomās: Iveta Pole, Varis Piņķis, Madara Melberga, Artuss Kaimiņš, Andis Strods, Vilis Daudziņš.

    “Monotonija” ir režisora Jura Poškuss pirmā spēlfilma. Iepriekšējais režisora darbs, dokumentālā filma “Bet stunda nāk” 2003. gadā nacionālajā filmu festivālā “Lielais Kristaps” tika atzīta kā labāka pilnmetrāžas dokumentālā filma un ieguva kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu. Arī šoruden režisoram teorētiski ir visas iespējas nacionālajā filmu festivālā iegūt “Lielo Kristapu”.  

09/07/2007