Arhīvs

Balva filmai “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?”

Režisora Roberta Rubīna dokumentālā filma Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? veiksmīgi startējusi astotajā Starptautiskajā EBS dokumentālo filmu festivālā Seulā, Dienvidkorejā. Filma ne tikai atklāja festivāla programmu, bet ieguvusi arī UNICEF Specbalvu, kā arī prēmiju 5000 ASV dolāru apmērā.

Šogad festivālam tika iesniegtas vairāk kā 660 filmas no 83 valstīm, no kurām žūrijas komisija festivāla programmā iekļāva 51 filmu no 29 valstīm.
 
Roberta Rubīna dokumentālā filma Kā Tev klājas, Rūdolf Ming? uzņemta 2010. gadā Jura Podnieka studijā. Filma stāsta par tobrīd 13 gadu veco Rūdolfu no Talsiem. Viņš ir daudzpusīgs zēns, kurš aizraujas, piemēram, ar lamatu konstruēšanu un krāj filmu plakātus. Tomēr viņa lielākā aizraušanās ir zīmētu filmu veidošana. Rūdolfs pats uz pauspapīra strēmelēm ar flomāsteriem zīmē šausmu un spriedzes filmas. Demonstrējot filmas, viņš pats tās apskaņo ar balsi, visādi rūkdams un emocionāli runādams varoņu tekstus dažādās balsīs. Kino ir puiša dzīves būtiskākā lieta, tāpēc viņš piekrīt mācītāja ierosinājumam jaunās baznīcas atklāšanai uzzīmēt filmu arī par Bībeles sižetiem.
 
Filmas vēstījums ir ārkārtīgi pozitīvs – Rūdolfs ir diezgan sarežģīta personība, tomēr ģimene un apkārtējie ar mīlestību ļauj izpausties zēna radošajai būtībai.
 

                Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?

30/08/2011