Arhīvs

Balva filmai “Cilvēki tur”

Filmas Cilvēki tur režisors Aiks Karapetjans atzīts par labāko režisoru Svetlogorskas filmu festivālā Baltijas debijas, kas šogad jau devīto reizi notika Kaļiņingradas apgabalā Krievijā.

Šogad pirmo reizi konkursa programmā tika iekļautas arī Baltijas valstu filmas.

Filmai Cilvēki tur šī ir pirmā balva, kā atzinība tika saņemta festivāla statuete, kura, kā izteicās festivāla ģenerālproducents Andrejs Mališevs, tiek izgatavota Maskavā un izmaksā 2000 $.
 
Festivālā piedalījās Aiks Karapetjans un filmas producents Roberts Vinovskis.
Pēc filmas seansa ap režisoru pulcējās skatītāji. Daži izteica neapmierinātību, ka uzfilmējis banalitāti, citi slavēja par tēmas aktualitāti. Aiks Karapetjans uzklausīja un pateicās visiem viedokļiem.
 
Filma Cilvēki tur, kas uzņemta 2011. gadā, ir stāsts par jaunu cilvēku vēlamo un esošo realitāti bezpersoniskā mikrorajona vidē, ikdienas zādzībām mijoties ar sapņiem par drošu nākotni. Galvenajās lomās ir Sanktpēterburgā strādājošie aktieri Iļja Ščerbakovs, Semjons Serzins un Mihails Razumovskis.
 
Cilvēki tur ir Aika Karapetjana pirmā pilnmetrāžas filma. Par diplomdarba filmu Latvijas Kultūras akadēmijā – īsfilmu Riebums – 2007. gadā viņam tika piešķirta nacionālā balva Lielais Kristaps kategorijā Labākā īsfilma. Aiks Karapetjans 2011. gadā debitējisLatvijas Nacionālajā operā, iestudējot Džoakīno Rosīni operu Seviļas bārddzinis, saņemot arī Nacionālo mūzikas balvu. Savu starptautisko pirmizrādi filma piedzīvoja jūlija sākumā Karlovi Vari Starptautiskajā filmu festivālā Čehijā – konkursa programmā East of the West.
 

                         Festivāla Baltijas debijas balva filmai Cilvēki tur

15/08/2012