Arhīvs

Balva animācijas filmai „Ursus”

Mākslinieka Reiņa Pētersona animācijas filmai Ursus 14. Hirosimas Starptautiskajā Animācijas filmu festivālā piešķirta starptautiskās žūrijas specbalva. 

Žūrija (Aleksandra Korejwo, lgor Kovalyov, Irina Margolina, Marv Newland, Kosei Ono) komentējusi filmas Ursus māksliniecisko kvalitāti: „Neparasta debijas filma, kurā cilvēka būtību sirsnīgi pauž lācis – motociklists.”

 
Ursus ir ogles tehnikā zīmētais stāsts par lāci, kurš strādā cirkā par akrobātu motociklistu. Kādu dienu lācis dodas uz mežu, kur, kā viņam šķiet, mīt viņa patiesā laime.
 
Filma ir tapusi animācijas filmu studijā Atom Art un tā ir Reiņa Pētersona debija animācijā. Tās augstā mākslinieciskā un tehniskā kvalitāte jau novērtēta animācijas profesionāļu vidū visā pasaulē. Savu starptautisko pirmizrādi filma piedzīvoja Klermoferānas Starptautiskajā Īsfilmu festivālā, bet šobrīd tā jau ir izrādīta vairāk nekā trīsdesmit īsfilmu un animācijas festivālos, tajā skaitā Anesī Starptautiskājā Animācijas festivālā Francijā, Seulas Starptautiskajā Animācijas festivālā Dienvidkorejā, Zlinas Starptautiskajā Bērnu un Jauniešu Filmu Festivālā Čehijā un Animafest Zagreba Horvātijā, kur filma ieguvusi arī Zlatko Grgić balvu, kā Labākā Pirmā Filmā. Ursus novērtēts arī Latvijā – šī gada Nacionālajā Filmu Festivālā Lielais Kristaps tam piešķirta balva kā Labākajai Debijas filmai.
 
Hirosimas Starptautiskais Animācijas festivāls, kurš šogad norisinājās no 23. līdz 27. augustam, notiek katru otro gadu un ir viens no prestižākajiem animācijas filmu festivāliem pasaulē. Hirosimas Starptautiskais Animācijas festivāls salīdzinot ar citiem tāda paša līmeņa festivāliem ir mazāk komerciāls un fokusējas uz animācijas mākslinieciskajām vērtībām. Šogad tika pieteiktas 2110 filmas, kas ir lielākais skaits festivāla vēsturē, no kurām konkursa programmai tikušas atlasītas 66 labākās.
 
Hirosimas Starptautiskajā Animācijas festivālā programmā Stars of Students savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja vēl viena animācijas studijas Atom Art filma – režisora un mākslinieka Edmunda Jansona Starptautiskā Tēva diena. Tas ir Edmunds Jansona diplomdarbs Igaunijas Mākslas akadēmijas Animācijas nodaļas maģistratūrā.
Savukārt starptautiski atpazīstamo režisoru Vladimira Leščova (Latvija) un Kaspar Jancis (Igaunija) animācijas filma Villa Antropoff festivālā tika demonstrēta programmā Animation for Peace.
 
Ursus treileris šeit
Starptautiskā Tēva diena treileris šeit
Villa Antropoff  treileris šeit
 
 
                                         Ursus

30/08/2012