Arhīvs

Balva animācijas filmai “Pavasaris vārnu ielā”

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma Pavasaris vārnu ielā (2009) apbalvota ar īpašas izcilības balvu profesionālo īsfilmu kategorijā Starptautiskajā Seulas animācijas filmu festivālā, kas norisinājās laikā no 20. līdz 24. jūlijam un ir viens no starptautiskās Animācijas filmu sociācijas akreditētajiem festivāliem.

Kā balva pie režisora šobrīd ceļo festivāla trofeja un naudas prēmija.

Pavasaris Vārnu ielā ir muzikāls stāsts par mīlestību, godu un piedošanu, kas veidots pēc Jāņa Grīziņa romāna Vārnu ielas republika motīviem.

Līdz šim filma ir bijusi nominēta balvām vairākās kategorijās nacionālajā kinofestivālā Lielais Kristaps 2009. gadā un piedalījusies daudzos filmu festivālos, taču starptautisku atzinību ieguvusi pirmoreiz.

Filma Pavasaris Vārnu ielā tapusi studijā Atom Art un tās radošo komandu veido filmas režisors Edmunds Jansons, scenārija un dziesmu tekstu autore Inga Ābele, mākslinieki Ilva Kļaviņa, Mārtiņš Dūmiņš un Reinis Pētersons, komponisti Ingus Baušķenieks un Egons Šubrovskis, galvenais animators – Mārtiņš Dūmiņš.

Šobrīd studijā Atom Art ir pabeigts darbs pie animācijas īsfilmas par kāda lāča identitātes meklējumiem. Jaunā filma ir mākslinieka un ilustratora Reiņa Pētersona debija animācijā un filmas tikšanās ar skatītājiem ir plānota septembrī festivālā Arsenāls.
 

                Pavasaris vārnu ielā

29/07/2011