Arhīvs

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums ir centrālais ikgadējais dokumentālo filmu pasākums Baltijā, kas norisināsies no no 3. līdz 7. septembrim Rīgā, viesnīcā Albert Hotel. Starptautiskā ideju un projektu tirgus ietvaros notiek gan sagatavošanās kursi, gan forums, gan filmu skate plašākai auditorijai.
Dalībai starptautiskajā dokumentālo projektu tirgū projekti iesniedzami līdz 6. jūnijam.Foruma ietvaros (no 6. līdz 7. septembrim) 24 dokumentālo filmu producenti no dažādām valstīm prezentēs savus dokumentālo filmu projektus 14 – 17 televīziju un filmu fondu atbildīgajiem redaktoriem no visas Eiropas.
Līdz 2008. gadam forumā varēja piedalīties producenti no Baltijas valstīm, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Gruzijas. Ar 2008. gadu forumam var pieteikt projektu jebkuras valsts producenti, ja projekti ir tematiski saistīti ar Baltijas reģionu vai projekts paredzams kā kopprodukcija ar kādu no Baltijas reģiona valstīm.
 
Trīs pirmsforuma dienu laikā (no 3. līdz 5. septembrim) notiks radoša un profesionāla darbnīca, kurā starptautiski pazīstami filmu nozares profesionāļi palīdzēs producentiem analizēt projektus, labāk sagatavoties projektu aizstāvēšanai, sniegs informāciju par starptautisku kopprodukciju specifiku, starptautiskajām aktualitātēm dokumentālo filmu jomā.
 
Paralēli profesionāļiem veltītajām aktivitātēm kinoteātrī K.Suns laikā no 3. līdz 7. septembrim plašākai skatītāju auditorijai tiks demonstrēta starptautisku dokumentālo filmu programma.
 
Foruma rezultātā rodas iespējas filmas veiksmīgāk līdzfinansēt vai kopproducēt, finansiāli iesaistoties ārvalstu televīzijām un fondiem. Veidojas jauni starpvalstu sadarbības projekti (2007. gadā – Latvijas un Igaunijas, Latvijas un Gruzijas kopprodukcijas). Ārvalstu fondu un TV iesaistīšanās filmas finansēšanā vai producēšanā garantē filmas izplatīšanu un izrādīšanu attiecīgajā valstī. Papildus finansiālajam ieguvumam notiek filmu profesionāļu tīklu veidošana, kas ir nepārvērtējams veicinošs nosacījums turpmākajā filmu veidotāja darbā.
 
Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar starptautisko organizāciju European Documentary Network, Latvijas producentu asociāciju. Forumu atbalsta VKKF, tā realizēšanai jau vairākus gadus pēc kārtas tiek piesaistīts ES audiovizuālās programmas Media finansējums.

10/04/2008