Arhīvs

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums piedāvā „Pēdas nākotnē”

No 7. līdz 12. septembrim Rīgā norisināsies 14. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums.  Tā ietvaros no 8. līdz 12. septembrim kinoteātrī K.Suns iespējams noskatīties dokumentālo filmu programmu Pēdas nākotnē.

Programmu veido pēdējo gadu laikā tapušās, starptautisku atzinību guvušās dokumentālas filmas, kuru uzmanības lokā ir ekoloģiskās problēmas un mūsu atbildība turpmāko paaudžu priekšā, vides un veselības mijiedarbības jautājumi, politiski ekonomiski notikumi un to interpretācija, indivīda loma sabiedrībai aktuālu procesu norisē u.tml.

Tās ļauj ieskatīties Ziemeļkorejas kā slēgtas totalitāras valsts ikdienā, dzirdēt atmiņas un liecības par Izraēlas armijas misiju Libānas pirmā kara laikā 80. gadu sākumā, aizdomāties par cēloņiem Viagra tabletīšu popularitātei un pārvērtēt ES regulu problemātiku mencu nozvejā Baltijas jūrā, salīdzināt patiesos notikumus Gruzijā ar to oficiālo atspoguļojumu medijos Gruzijas kara laikā 2008. gadā, iztēloties nākotni kopā ar izgudrotāju un futūristu Žaku Fresko, meklēt risinājumus kodolatkritumu „mantojumam” nākamajām paaudzēm, sekot līdzi mazas advokātu firmas cīņai ar multi-miljardu dolāru korporāciju, pārstāvot 12 banānu plantācijas strādniekus no Nikaragvas, un vērot kādas ģimenes apsēstību ar plastiskajām operācijām.

Turpinot aizsākto tradīciju, foruma laikā būs iespējams tikties ar vairāku filmu režisoriem un piedalīties diskusijās. Rīgā viesosies filmas Viagru mēģinājāt? režisors Mihaels Šāps un filmas Krievijas mācību stundas režisors Andrejs Ņekrasovs, savukārt ar filmas Nākotnes makets galveno varoni izgudrotāju un futūristu Žaku Fresko pēc filmas seansa būs skype konference, kuru vadīs žurnālists Sandijs Semjonovs un zinātnieks, RTU vadošais pētnieks Kārlis Gross.

Šogad līdzīgi kā pagājušajā gadā Baltijas jūras dokumentālā foruma ietvaros tiek realizēts filmu recenziju konkurss, kurā piedalās topošie žurnālisti un kino kritiķi. Iepazīties ar labāko recenziju autora atziņām par katru filmu būs iespējams www.delfi.lv un Nacionālā Kino centra mājas lapā www.nkc.gov.lv.

Foruma ietvaros ikvienam interesentam būs iespējams piedalīties seminārā par animācijas un dokumentālā kino mijiedarbi un ētikas jautājumiem dokumentālajā kino. Otrdien, 7. septembrī, kinoteātrī K.Suns, būs arī dokumentālo animācijas īsfilmu seanss.

Paralēli filmu programmai foruma ietvaros norisināsies starptautisks filmu ideju tirgus dokumentālā kino profesionāļiem.

Pasākumu organizē un atbalsta: Nacionālais Kino centrs, Media Desk Latvija, Media 2007, Baltic Films, Rīgas Domes Kultūras pārvalde, Valsts Kultūrkapitāla fonds, European Documentary Network, Latvijas Kinoproducentu asociācija, Dānijas Kultūras institūts, DELFI, Albert Hotel, KinoKino.

Informācija: www.nkc.gov.lv, www.delfi.lv, www.kinokino.lv

Filmu programma / Seansi

Banāni! Kadrs no filmas  
Filmas klips
 
Recenzijas
Bēgot no skaistuma Kadrs no filmas   Recenzijas
Krievijas mācību stundas Kadrs no filmas Filmas klips  
Recenzijas
Mantojums mūžībai Kadrs no filmas Filmas klips Recenzijas
Mencas vārdā Kadrs no filmas Filmas klips Recenzijas
Nākotnes makets Kadrs no filmas Filmas klips Recenzijas
Sarkanā kapela Kadrs no filmas Filmas klips Recenzijas
Valsis ar Baširu Kadrs no filmas Filmas klips Recenzijas
Viagru mēģinājāt? Kadrs no filmas Filmas klips Recenzijas

 
 

24/08/2010