Arhīvs

“Baltijas jūras dokumentālo filmu forums”

No 5. līdz 9. septembrim jau 16. reizi norisināsies Baltijas jūras dokumentālo filmu forums. Tā ietvaros notiek projektu tirgus dokumentālo filmu profesionāļiem no Baltijas, Austrumeiropas un Rietumeiropas valstīm, bet ikvienam interesentam tiek piedāvāta starptautisku ievērību guvušu dokumentālo filmu programma Citāda realitāte.  Šogad Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programmu varēs redzēt kino skatītāji gan Rīgā – kinoteātrī K. Suns, gan arī  – pirmo reizi foruma vēsturē Latvijas reģionos – Liepājā kinoteātrī Balle, Valmierā kinoteātrī Gaisma un Jēkabpilī – Jēkabpils tautas nama kamerzālē.

 
SEANSI RĪGĀ
SEANSI VALMIERĀ
SEANSI JĒKABPILĪ
SEANSI LIEPĀJĀ
 
Šogad filmu programma Citāda realitāte pievērsīsies iesīkstējušu uzskatu pārvērtēšanai, kā arī
apspriedīs neērtus jautājumus par toleranci, iecietību, politisko atbildību u.tml.
Programmu atklās filma Panka sindroms (The Punk Syndrome, rež. Jukka Kärkkäinen, J-P Passi, Somija, 2012) – iepazīšanās ar unikālu somu pankroka grupu Pertti Kurikan Nimipäivät, kuras dalībniekus vieno ne vien milzīga atdeve uz skatuves un atpazīstamība sabiedrībā, bet arī Dauna sindroms.
Ironisku jautrību garantēs Gnarrs(Gnarr, rež. Gaukur Úlfarsson Islande, 2010) – stāsts par komisku aktiera un Bjorkas muzikālā kolēģa Jouna Gnarra vēlēšanu kampaņu, kas beidzas ar Labākās partijas uzvaru pašvaldību vēlēšanās un oficiālu Reikjavikas mēra amata iegūšanu.
2010. gada labākā Eiropas dokumentālā filma Ilgas pēc skaidrības (Nostalgia for the Light, rež. Patricio Guzman, Francija, Vācija, Čīle, 2010) ir episks ceļojums pa harizmātisko Atakamas tuksnesi, kur astronomu centieni izskaidrot Visumu sastopas ar Pinočeta režīma upuru sievām un māsām, kas sausākajās pasaules smiltīs gadu desmitiem meklē liecības par savu radinieku bojāeju.
Skaudri romantiskā Argentīnas mācība (Argentinian Lesson, rež. Wojciech Staroń, Polija, 2011) fascinējošā poētismā fiksē argentīniešu meitenes pāragri zaudētas bērnības pieredzi un liek šaubīties
par pieaugušo atbildības robežām.
Pārgalvīgā un traģikomiski strīdīgā dāņu filma Vēstnieks (Ambassador, rež. Mads Brügger, Dānija, 2011), kas caur slēptās kameras aci atklāj diplomātu un dimantu uzpircēju darījumus Āfrikā, iespējams, šobrīd ir skandalozākais dokumentālā žanra paraugs pasaulē, par kuru Libērijas valdība grasās tiesāt režisoru M. Brigeru.
 
Turpinot aizsākto tradīciju, foruma laikā skatītājiem būs iespēja tikties ar vairāku filmu režisoriem un
pēc filmu noskatīšanās piedalīties diskusijās.
Foruma atklāšanas īpašie viesi 5. septembra vakarā būs filmas Panka sindroms galvenie varoņi – grupa Pertti Kurikan Nimipäivät (Perti Kurikana Vārda Diena), kas ne vien tiksies ar skatītājiem, bet arī
sniegs koncertu Nabaklab (www.nabaklab.lv).
 
Filmu programma Citāda realitāte tiks demonstrēta kinoteātrī K.Suns (Elizabetes ielā 83/85).
Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem seansi pieejami bez maksas, pārējiem skatītājiem biļetes cena ir 2 Ls. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.
 
Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar MEDIA Desk Latvija, Latvijas Kinoproducentu asociāciju un EDN (European Documentary Network). Pasākumu atbalsta Latvijas Republikas
Kultūras Ministrija, MEDIA 2007, Rīgas Domes Kultūras pārvalde un Baltic Films.
 

  FILMU PROGRAMMA

ILGAS PĒC SKAIDRĪBAS

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

ARGENTĪNAS MĀCĪBA

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

DVĪŅI: 53 BĒRNĪBAS EPIZODES

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

PANKA SINDROMS

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

VĒSTNIEKS

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

DOKUMENTĀLISTS

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

TRĪS DIENAS BRĪVĪBĀ

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

GNARRS

Filmas treileris

Kadrs no filmas

Recenzijas

5 SALAUZTAS KAMERAS

Filmas treileris

Kadrs no filmas



 

01/09/2012