Arhīvs

Baltijas fokuss Triestes festivālā

No 20. līdz 29. janvārim Itālijas pilsētā Triestē norisinās Starptautiskais Triestes filmu festivāls, kas jau 28 gadus izrāda filmas no Centrāleiropas un Austrumeiropas, bet šogad īpašā uzmanības fokusā ir Baltijas kino.

Latvija Triestē tiek pārstāvēta vairākās filmu programmās – sadaļā Māksla un skaņa / Art and Sound tiks izrādīta Latvijas un Norvēģijas kopražojuma filma Atbrīvošanas diena / Liberation Day (režisori Uģis Olte un Mortens Traviks, Vides Filmu studija), Baltijas fokusa programmā iekļautas divas Latvijas filmas – Es esmu šeit (Renārs Vimba) un Mans tēvs baņķieris (Ieva Ozoliņa).  Atsevišķa retrospektīvā programma veltīta Latvijā dzīvojošajam režisoram Vitālijam Manskim, šajā programmā iekļautas 8 filmas, arī sadarbībā ar Latviju tapusī dokumentālā filma Radinieki. Režisors festivāla laikā vadīs arī meistarklasi.

Kopražojumu forumā Kad Austrumi satiek Rietumus / When East Meets West iekļautas divas topošās filmas no Latvijas – Lailas Pakalniņas spēlfilma Kukaiņu nakts un Ievas Ozoliņas dokumentālā filma Dotais lielums – mana māte. Forums, kas sniedz iespēju tikties festivālu un fondu pārstāvjiem, aģentiem, izplatītājiem un filmu producentiem, pēdējo piecu gadu laikā kļuvis par vienu no vadošajiem Eiropas filmu kopražojumu tirgiem, veicinot Austrumeiropas un Rietumeiropas ilgtermiņa sadarbību.

Šogad foruma When East Meets West ietvaros īpaša uzmanība tiek pievērsta Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – kinematogrāfijām ar mērķi veicināt šo valstu kinematogrāfistu sadarbību ar producentiem un kompānijām no Itālijas un Francijas. Kopražojumu forumā paredzētas vairākas teorētiskas diskusijas, kurās piedalīsies Nacionālā kino centra, Igaunijas Filmu institūta un Lietuvas kino centra pārstāvji. Uz Triesti devušās Latvijas, Igaunijas un Lietuvas filmu veidotāju delegācijas.

23.01.2017.

24/01/2017