Arhīvs

Baltijas filmu izplatītāji San Sebastiānā

Sadarbībā ar San Sebastiānas filmu festivālu (Spānija) no 25. līdz 27. septembrim Eiropas filmu popularizēšanas platforma European Film Promotion realizē iniciatīvu jauno Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu filmu izplatītāju atbalstam.Pasākuma mērķis ir palīdzēt jauniem un daudzsološiem neatkarīgo filmu izplatītājiem iepazīties ar situāciju filmu izplatīšanas jomā radniecīgās valstīs, iegūstot jaunu pieredzi un veidojot sadarbības tīklu. Tā ietvaros dalībnieki  informēs kolēģus par savas kompānijas darbību, iepazīsies ar Latīņamerikas un Spānijas filmu izplatītājiem, kā arī piedalīsies diskusijās par Eiropas filmu izplatīšanu kopumā.
 
Dalībai pasākumā ir izvēlēti 10 filmu izplatītāji no EFP dalībvalstīm, to vidū arī trīs pārstāvji no Baltijas valstīm – Oskars Killo (Acme Film, Latvija), Greta Akcijonaite (Skalvijos Kino Centras, Lietuva) un Katrin Rajasaare (Tallinnfilm, Igaunija).
Īpašu uzmanību filmu izplatītājiem iniciatīvas ietvaros velta profesionālais kino izdevums Variety, publicējot aprakstus par visiem dalībniekiem un viņu darbības profilu.

Variety 

24/09/2008