Arhīvs

Baltijas filmas Paličas kino festivāla fokusā

No 16. līdz 22. jūlijam Serbijas un Ungārijas pierobežas pilsētā Paličā jau 23. reizi norisinās Eiropas filmu festivāls. Šoreiz tā fokusa programmā ir Baltijas filmas un starp viesiem – Latvijas kino pārstāvji.

Dažādās festivāla programmās iekļautas četras Latvijas filmas – Renāra Vimbas “Es esmu šeit” tiek izrādīta festivāla konkursa programmā, Lailas Pakalniņas “Ausma” un Vladimira Leščova “Gaidot Jauno gadu” iekļauta Baltijas filmu skatē, bet Herca Franka “Reiz bija septiņi Simeoni” bija daļa no festivālu ievadošās programmas “Klasika laukumā”, kas skatītājiem tika izrādīta Suboticas pilsētas laukumā.

Latviju Paličas festivālā pārstāv Elīna Vaska (Raja filmā “Es esmu šeit”), režisore Laila Pakalniņa (“Ausma”) un Nacionālā Kino centra pārstāve Agnese Zapāne. Festivāls ik dienas rīko preses konferences, kurās ar rakstošo un TV mediju pārstāvjiem tiekas festivāla viesi – filmu pārstāvji. Sarunā ar Elīnu Vasku preses pārstāvjus interesēja viņas atveidotās Rajas tēls un tas, cik viegli vai grūti bijis iejusties lomā. Savukārt Lailu Pakalniņu mediju pārstāvji izvaicāja par Latvijas vēsturi, filmas tapšanas gaitu un to, kāpēc filmai izvēlēts tieši šāds nosaukums.

Godinot Baltijas filmas un to veidotājus, Paličā tika sarīkota arī Baltijas pieņemšana, ko plaši apmeklēja festivāla organizatori, dalībnieki un viesi.

Paličas festivāls tradicionāli norisinās divās Serbijas pilsētās – Paličā un desmit kilometrus attālajā Suboticā. Festivāla mākslinieciskais direktors ir kino kritiķis, Eiropas Kinoakadēmijas konsultatīvās padomes pārstāvis un Berlīnes Starptautiskā kino festivāla Austrumeiropas filmu eksperts Nikolajs Nikitins. Festivāls notiek kopš 1992. gada.

 

Vairāk informācijas
Agnese Zapāne
Nacionālā Kino centra Starptautisko festivālu koordinatore
agnese.zapane@nkc.gov.lv
Tel: 67358866, 26549754

20/07/2016