Arhīvs

Lailas Pakalniņas filma “Ausma” dodas uz Čehiju

26. jūnijā Karlovi Varu festivāls (KVIFF) nosaucis 15 filmas, kas jūlija sākumā tiks prezentētas festivāla “Works in Progress” sadaļā.

Starp šajā sadaļā iekļautajām filmām ir arī Lailas Pakalniņas topošā spēlfilma “Ausma” – stāsts par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē, padomju laikā, kad ideoloģijas principu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus. Iepriekšējos gados šai sadaļai atlasītas arī filmas “Mammu, es tevi mīlu!” un “Izlaiduma gads”.

Works in Progress” sadaļā filmu izplatītāji, festivālu pārstāvji u.c. interesenti tiek iepazīstināti ar topošajām spēlfilmām, kam drīzumā gaidāmas pirmizrādes. Šogad starp 15 filmām ir trīs filmas no Polijas, divas no Čehijas, Horvātijas, Grieķijas un Slovākijas, un pa vienai filmai no Latvijas, Baltkrievijas, Bosnijas un Hercegovinas, Melnkalnes, Rumānijas, Slovēnijas, Turcijas un Igaunijas.

Režisores Lailas Pakalniņas filma būs melnbalta, tās mākslinieks ir Jurģis Krāsons, bet filmē poļu režisors un operators Vojcehs Starons (Wojciech Staron).

Prestižais Karlovi Varu festivāls šogad norisināsies no 3. līdz 11. jūlijam un svinēs jau 50. jubileju. Tas ir Centrāleiropas un Austrumeiropas nozīmīgākais filmu festivāls – viens no pasaules A klases kinofestivāliem, kas garantē festivāla dalībniekiem rūpīgi izstrādātu programmu.

26/06/2015