Arhīvs

Atzinība animācijas filmai “Veterinārārsts”

San Francisko skatītāji Veterinārārstu novērtējuši kā šī gada otro labāko animācijas īsfilmu.

Studijā Rija tapusī Signes Baumanes animācijas filma Veterinārārsts ieguvusi otro vietu ASIFA (ASsociation Internationale du Film d’ Animation – starptautiskā animācijas filmu asociācija) San Francisko balsojumā. ASIFA dibināta 1960.gadā Annesī, Francijā kā starptautiska animatoru organizācija ar mērķi iepazīt animācijas attīstību un dažādos virzienus pasaulē, un, nu jau vairāk kā trīsdesmit gadu, tā sevī ietver arī animācijas filmu festivālus dažādās pilsētās visā pasaulē. Šogad šai San Francisko tūrei tika izraudzītas labākās animācijas filmas no pagājušajā gadā Ņujorkā notikušā ASIFA balsojuma, kurā Veterinārārsts ieguva balvu par lieliskāko animāciju.

 
ASIFA satiekas ne tikai profesionāļi, bet arī studenti un animācijas interesenti, kuri festivāla laikā gūst jaunus iespaidus, veido kontaktus un iepazīstas ar jaunākajām animācijas tendencēm pasaulē. Festivālam gadu gaitā izveidojusies cieša sadarbība ar festivālu gigantiem Aneccy, Hirosimas filmu festivālu un Otavas filmu festivālu. 
 
Signes Baumanes animācijas filma Veterinārārsts līdz šim piedalījusies jau 40 starptautiskos filmu pasākumos, un šī ir septītā iegūtā godalga.
 

28/04/2009