Arhīvs

Atsākusies spēlfilmas “Jelgava ‘94” uzņemšana

Jelgavā un Rīgā atsākusies Jura Podnieka studijas un režisora Jāņa Ābeles spēlfilmas “Jelgava ‘94” filmēšana. Filma tiek veidota pēc Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna. Pirmajās pavasara filmēšanas perioda dienās uzfilmētas gan vairākas ainas Jelgavā, gan Rīgā filmētā cietumnieku izbēgšana, kuru pieredz galvenais varonis. Šonedēļ filmēšanas grupa dosies uz Cēsu pusi, lai uzņemtu skolas ainas. Filmēšana dažādās lokācijās turpināsies līdz maija beigām.

 

Pavasara filmēšanas posms sācies arī ar pārmaiņām – filmai ir jauns galvenās lomas atveidotājs. Diemžēl Matīsam Baronam, kurš izturēja pirmo atlasi, bija jāveic kājas operācija, tādēļ tika izsludināta jauna atlase, kurā starp vairākiem desmitiem kandidātu lomai tika izvēlēts harizmātiskais Bruno Bitenieks no Rīgas. Bruno ir 14 gadus vecs un mācās Rīgas Teikas vidusskolā.

Filmas producente Antra Cilinska atklāj vēl kādu iniciatīvu, kuru uzņēmusies filmas veidošanas komanda: “Filmēšanas process vienmēr saistīts ar lielu resursu patēriņu – elektrība, benzīns, ēdiens, trauki un citas lietas. Starptautiski arvien vairāk tiek runāts par to, kā veidot filmas tā, lai resursu patēriņš nebūtu tik milzīgs. Arī mēs vēlamies izturēties atbildīgi pret šo procesu, tādēļ esam uzstādījuši sev mērķi – kļūt par pirmo zaļo filmas projektu Latvijā. Sākām ar pamatiem – lietojam termokrūzes, nevis plastmasas krūzītes, izmantojam elektrovelosipēdus, lai veiktu nelielus attālumus, šķirojam atkritumus, bet filmēšanas grupa ir iedegusies un šobrīd jau nebaidāmies domāt ambiciozi. Plānojam saņemt arī starptautisku sertifikātu, kas apliecinās šo mūsu iniciatīvu. Šis process nebūtu iespējams bez pieredzējušiem partneriem, jo šajā procesā arī paši daudz mācāmies. Tīrās enerģijas uzņēmums Fortum, kas strādā Jelgavā jau 10 gadus, un Latvijas Zaļais punkts mūs izglīto domāt zaļi.”

Latvijas Zaļais punkts  izglīto sabiedrību par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu. Mēs atbalstām tos, kuri ikdienā domā un rīkojas zaļi, un mācām tos, kas vēl tikai apgūst videi draudzīgas dzīvošanas pamatus. Mums ir patiess prieks, ka esam partneris filmas “Jelgava ‘94” filmēšanas komandai, kuras ambīcijas ir kļūt par zaļāko filmu Latvijā, veltot tam laiku un resursus, rūpīgi apdomājot un izvēloties videi saudzīgākos risinājumus,” uzsver Kaspars Zakulis, AS Latvijas Zaļais punkts direktors.

Julia Sunberga, Fortum biznesa vadītāja Latvijā, stāsta: “Kad filmas komanda mūs uzrunāja ar ideju atbalstīt Latvijā pirmā zaļā kino veidošanu, mūs tas uzreiz ieinteresēja. Mums ir prieks atbalstīt energoefektīvu un vides ziņā ilgtspējīgu filmas veidošanas procesu un dalīties ar filmas veidotājiem savā pieredzē un zināšanās. Fortum ir vadošais tīrās enerģijas uzņēmums Ziemeļvalstīs, kas attīsta un piedāvā klientiem elektroenerģijas, siltumenerģijas un dzesēšanas risinājumus, kā arī risinājumus, kas uzlabo resursu efektivitāti un veicina aprites ekonomiku. Sauklis “Par tīrāku pasauli!” ir mūsu stratēģijas pamatā un mēs aktīvi mudinām sabiedrību pievienoties mums šajās pārmaiņās. Tas ir arī zaļā filmēšanas procesa mērķis. Fortum strādā skaistajā Jelgavas pilsētā nu jau 10 gadus un esam ar to cieši saauguši. Piedalīšanās zaļās filmas projektā, kas tiek uzņemta mūsu pilsētā, padara šo projektu vēl aizraujošāku.”

Filma tiek veidota JURA PODNIEKA STUDIJĀ. Režisors Jānis Ābele, scenārija autors Matīss Gricmanis, operators Aigars Sērmukšs, mākslinieks Aivars Žukovskis, producente Antra Cilinska. Filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu, tās tapšanu atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība, Fortum, Latvijas Zaļais punkts. Filmas pirmizrāde plānota 2019. gada pavasarī.

Jaunumiem par filmu var sekot Facebook lapā un Instagram lapā.

 

Informāciju sagatavoja:
Marta Kontiņa,
filmas mārketinga vadītāja
+371 29343143
marta@jps.lv

 

9.05.2018.

10/05/2018