Arhīvs

ATMODAS ANTOLOĢIJA tiks demonstrēta 110 vietās visā Latvijā

Novembrī visā Latvijā tiks demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā filma Atmodas Antoloģija. Filma vēsta par būtiskākajiem notikumiem Latvijas ceļā uz valstiskās neatkarības atjaunošanu, vienlaikus skarot arī nozīmīgākās mūsdienu sabiedrības vērtības, kas liktas atjaunotās valsts pamatos. 

Filma tiks demonstrēta reģionālajos kinoteātros un 100 Kinopunktos visā Latvijā filmu izplatīšanas projekta Latvijas filmu maratons ietvaros, kuru finansē Nacionālais Kino centrs.
 
“Filmas pirmizrāde sakrita ar Tautas Frontes dibināšanas 25. gadskārtu, un, valsts svētku laikam tuvojoties, Latvijas novados ir vērojama ļoti liela interese par šo filmu, tāpēc tās demonstrēšana daudzviet tiek plānota svētku programmas ietvaros. Vairums demonstrēšanas vietu sadarbojas ar skolām, līdz ar to skatītāju pulkam tiek piesaistīti arī jaunieši,” stāsta Kinopunkta projekta vadītāja K. Meirāne.
 
Filmas režisors Askolds Saulītis skatītājiem pazīstams ar filmām Bermontiāda, Keep smiling!, Svētku anatomija, Sarkanais un Brūnais, Eiropas nolaupīšana, Kas dzīvo komunalkā, Tristans un Izolde, animācijas filmu Clara&Rubinšteins. Trīs reizes saņēmis Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu. Filmas scenārija autors ir vēsturnieks Edgars Engīzers.Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra un Tautas frontes muzeja finansiālu atbalstu.
 
Vienlaikus šomēnes 50 kino demonstrēšanas vietās tiks izrādīta arī Jāņa Norda filma „Mammu, es tevi mīlu”.
 

05/11/2013