Arhīvs

Atklāj dokumentālo filmu programmu „Drosmes faktors”

7. septembrī, kinoteātrī K.Suns tiek atklāta starptautiska dokumentālo filmu programma Drosmes faktors.Filmu programma ir Nacionālā Kino centra veltījums skatītājiem Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros. DROSMES FAKTORS – tās ir deviņas filmas par cilvēkiem, kas nebaidās runāt par sevi uztraucošām lietām, iesaistīties politiskos un sabiedriskos notikumos, uzdrīkstas atklāt savus pārdzīvojumus. Filmu programma būs skatāma līdz 11. septembrim, un visas filmas tiks demonstrētas atkārtoti.
Programmu atklās krievu izcelsmes vācu režisora Kirila Tuši (Cyril Tuschi) filma Hodorkovskis par Mihaila Hodorkovska personību un Krievijas politisko virtuvi. Pēc seansa režisors diskutēs ar žurnālistu Viestartu Gailīti un atbildēs uz skatītāju jautājumiem.
Uzzinot par Hodorkovska personību, režisors sākotnēji bija nolēmis veidot spēlfilmu. Vācot materiālus topošajai filmai, sapratis, ka notikumi reālajā dzīvē ir tik izteiksmīgi, ka pelnījuši pārtapt dokumentālā vēstījumā. Tā tapusi četru gadu garumā un pirmizrādi piedzīvojusi šī gada Starptautiskajā Berlīnes filmu festivālā.
Ceturtdien, 8. septembrī, skatītājiem būs iespējams tikties arī arfilmas Padoties varēšu rīt režisoriem Maiklu Kolinsu un Mārtiju Sijuko (Michael Collins, Marty Syjuco, ASV), kas ar savu darbu apliecinājuši dokumentālo filmu spēku un aktualizējuši jautājumu par demokrātijas vērtībām, koruptīvām saiknēm un cilvēktiesību ievērošanu. Filmas centrā – filipīnietis Pako, kas jau 14. gadu izcieš sodu par noziegumu, kuru nekad nav izdarījis. Pako aizstāvība jau kļuvusi par visaptverošu sabiedrisku kustību, filma ieguvusi skatītāju balvu vairākos prestižos festivālos.
Marianna Kāta (Marianna Kaat, Igaunija) piektdien, 9. septembrī, pēc filmas Raktuves Nr. 8 seansa dalīsies pārdomās par piedzīvoto filmas uzņemšanas laikā Ukrainā un ogļraču bērnu likteni.
Vēl Baltijas jūras foruma ietvaros piektdien, 9. septembrī, kinoteātrī K.Suns (Elizabetes ielā 83/85) no 13.30 līdz 17.30 notiks seminārs par multimediju projektiem un dokumentālo filmu izplatīšanu dažādās mediju vidē. Seminārā piedalīsies viens no vadošajiem šīs jomas speciālistiem – Aleksandrs Brašē (Alexandre Brachet, www.upian.com), daloties pieredzē par darbu ar trim multimediāliem dokumentālo filmu projektiem – Prison Valley, Gaza/Sderot un Happy World. Par starptautisko projektu First Motion un Baltic Universe platformu stāstīs Kristians Mosvalds (Kristian Mosvald, www.balticuniverse.com). Konija Fīlda (Connie Field, www.clarityfilms.org), semināra dalībniekus iepazīstinās ar jaunumiem dokumentālo filmu izplatīšanas jomā ASV, īpaši uzsverot darbu ar sociālajām platformām.
Informāciju par šīm un citām programmā Drosmes Faktors iekļautajām filmām un BSF aktualitātēm pieejama: www.nkc.gov.lv; www.kinogalerija.lv; www.delfi.lv; www.kinokino.lv
Filmas tiek demonstrētas ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu latviešu valodā.
Pasākumu organizē un atbalsta:
Nacionālais Kino centrs, Media, Baltic Films, EDN, Rīgas Dome, Latvijas Kinoproducentu asociācija, Dānijas Kultūras institūts, Amerikas vēstniecība Latvijā, Delfi, Rīgas Kinomuzejs, First Motion, Baltic Sea Region Programme 2007-2013, Sorosa fonds Latvija, K.Suns, Europa Cinemas, KinoKino, Albert Hotel.
FILMU PROGRAMMA
INFORMĀCIJA PAR FILMĀM
DZĪVES GARSFilmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas
ES AIZMIRSĪŠU ŠO DIENUFilmas klips (nav pieejams)Kadrs no filmas  Recenzijas 
HODORKOVSKISFilmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas
HOMO@ LV Filmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas
NAFTAS CEĻŠ  Filmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas
NOŽĒLAS SKARTIE  Filmas klips Kadrs no filmas  Recenzijas
PADOTIES VARĒŠU RĪT  Filmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas
RAKTUVES NR 8. Filmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas
REZERVES IZEJA  Filmas klips  Kadrs no filmas  Recenzijas

07/09/2011