Arhīvs

Ar „Spārniem un airiem” vairāk kā 50 pasaules kinofestivālos

Poētiskā un filozofiskā Vladimira Leščova animācijas īsfilma Spārni un airi šogad ceļojusi pāri daudzu valstu robežām.

Līdz šim piedalījusies 51 starptautiskā kinofestivālā visā pasaulē – starp Brazīliju un Japānu, Kanādas ziemeļiem un Ēģipti, nosaucot vien eksotiskākos un tālākos galamērķus…

Spārni un airi līdz šim saņēmuši 10 starptautiskas balvas, kā arī Labākās animācijas godalgu Nacionālajā kinofestivālā Lielais Kristaps. Vladimira Ļeščova filmas jau kopš Vectēva medus (2002), kas tapa kā diplomdarbs, absolvējot Konstfack mākslas koledžu Zviedrijā, bijušas ārkārtīgi pieprasītas un augstu novērtētas pasaules festivālos.
No starptautiskajām balvām lielākais panākums filmai Spārni un airi ir galvenā balva – Zelta Dūju – par labāko animāciju prestižajā Starptautiskajā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivālā Vācijā.
 
Savu pasaules pirmizrādi Spārni un Airi piedzīvoja nozīmīgākajā animācijas filmu festivālā Anesī, Francijā, kur tika iekļauta festivāla konkursa programmā. No citām nozīmīgām balvām jāizceļ balva par labāko režiju Animācijas filmu festivālā Animanima Serbijā, par labāko animāciju Eksjo festivālā Zviedrijā un galvenā balva par labāko Eiropas animācijas filmu festivālā ANILOGUE, Budapešta,Ungārijā.
 
Gan Spārni un Airi, gan citas režisora filmas Latvijas skatītājiem pieejamas Vladimira Leščova animācijas filmu DVD, ko iespējams iegādāties arī Rīgas Kinomuzejā.
 
Spārni un airi tapusi ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu.
Filmu var noskatīties Rīgas Kinomuzeja sinematēkā.

Balvas

                Spārni un Airi

07/12/2009