Arhīvs

Apstiprināti eksperti NKC konkursu komisijām

18. februārī apstiprināti seši eksperti, kas 2015. gadā strādās Nacionālā Kino centra filmu projektu konkursu ekspertu komisijās.

Nacionālais Kino centrs 19. janvārī izsludināja aicinājumu filmu nozares speciālistiem pieteikties darbam filmu projektu konkursu ekspertu komisijās un kopsummā saņēma 29 pretendentu pieteikumus, kā arī ekspertu kandidātu deleģējumus no nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Kinematogrāfistu savienības, Latvijas Kinoproducentu asociācijas un Latvijas kino ražotāju asociācijas.

Ekspertu kandidātu sākotnējo atlasi veica NKC izveidotā ekspertu pretendentu atlases komisija, kas vērtēja iesniegto pretendentu dokumentus (motivācijas vēstules un CV) atbilstoši NKC ekspertu komisijas nolikumā apstiprinātajiem kritērijiem, papildus pārbaudot iesniegto informāciju saskaņā ar interneta vietnē www.filmas.lv esošajiem datiem. Katrā filmu veidā tika vērtēti 12 pretendenti; daži no tiem bija pieteikušies darbam divās vai trīs ekspertu komisijās, līdz ar to tika vērtēti katrā filmu veidā atsevišķi.

Izskatot visu 29 pretendentu iesniegtos dokumentus un izvērtējot pretendentus atbilstoši atlases kritērijiem, tika izveidots vērtējums atsevišķi katrai filmu veida komisijai, sarindojot pretendentus atbilstoši iegūto punktu skaitam.

Saraksts ar augstāko punktu skaitu ieguvušiem pretendentiem katrā no filmu veidiem tika virzīts izskatīšanai Filmu padomē, kas notika šā gada 4. februārī. Uzklausot Filmu padomes locekļu ieteikumus ekspertu izvēlē, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma ar 18.02.2015. rīkojumu ir apstiprinājusi šādus nozares ekspertus darbam filmu ekspertu komisijās:

Spēlfilmu ekspertu komisija:
Pēteris Krilovs – režisors, pieredzējis filmu nozares eksperts, pasniedzējs
Atis Amoliņš – filmu izplatīšanas speciālists, SIA “Forum Cinemas” dibinātājs un ilggadējs vadītājs

Animācijas filmu ekspertu komisija:
Bruno Aščuks – producents, pasniedzējs
Anna Veilande-Kustikova – animācijas maģistre, pētniece, pasniedzēja, festivālu programmu kuratore

Dokumentālo filmu ekspertu komisija:
Daira Āboliņa – kino kritiķe, TV filmu un kino raidījumu autore, pasniedzēja, programmu kuratore
Dāvis Sīmanis – režisors, kino teorētiķis, pasniedzējs

Katrā filmu ekspertu komisijā darbosies arī viens Nacionālā Kino centra pārstāvis.

Nacionālais Kino centrs augstu novērtē ikviena pretendenta profesionalitāti un pateicas par iesaistīšanos un aktīvo līdzdalību kino nozares attīstībā.

18/02/2015