Arhīvs

Antuāna Duanela kino skola aicina jauniešus uz astoņu lekciju ciklu

Kinoteātra „Kino Bize” organizētā Antuāna Duanela kino skola izsludinājusi pieteikšanos uz jaunu lekciju ciklu, kas būs veltīts dažādiem stiliem un viļņiem kinomākslā. Astoņās lekcijās jaunieši varēs iepazīties ar stilistiski interesantām kino parādībām, kas vērojamas dažādos laikos un vietās pasaulē. Nodarbības notiks katru otro ceturdienu no janvāra līdz maijam, pieteikties aicināti jaunieši vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

 

Kinoteātris Kino Bize jau 2019. gada rudenī uzsāka rīkot lekciju ciklu jauniešiem, nosaucot to par Kino skolu Fransuā Trifo filmas 400 sitieni / Les Quatre Cents Coups (1959) brīžiem apjukušā, brīvību meklējošā un ļoti dzīvā varoņa, paša režisora alter ego Antuāna Duanela vārdā. Jaunā kino skola ir platforma, kas izveidota, lai pasniedzēji, kuri mīl kino, palīdzētu jauniešiem sastapties ar labām filmām, domāt par tām un runāt, pārvēršot kino par sakarīgu un nozīmīgu dzīves pieredzes daļu. Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jaunajā, 2021. gada lekciju ciklā Viktors Freibergs par savas lekcijas tēmu izvēlējies sev mīļo absurditāti un grotesku ziemeļvalstu filmās, Daniela Zacmane stāstīs par Čehoslovākijas jauno vilni un tā saucamajām screwball komēdijām, Dārta Ceriņa par britu „jaunajiem un dusmīgajiem” režisoriem un “jauno Holivudu”. Ar savdabīgām un, iespējams, mazāk zināmām kino vēstures parādībām – afrofutūrismu un Korejas jauno kino – jauniešus iepazīstinās Matīss Kaža un Adriana Roze. Lekcijas tiks papildinātas ar sarunām par filmām; pēc katras lekcijas klausītāji saņems arī teorētisko aprakstu, ieteikumus par lasāmo literatūru un filmām, kas jāredz.

Gada sākumā nodarbības tiks organizētas tiešsaistē, bet tiklīdz noteikumi to atļaus, lekcijas atkal norisināsies kinoteātra Kino Bize telpās. Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela kino skolas lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Pieteikšanās atvērta līdz 22. janvārim.

Kino Bize bērnu un jauniešu programmas vadītāja Paula Bērziņa: “Mūsuprāt, būtiski ir ne tikai skatīties kino vai censties to veidot, bet arī izzināt tā vēsturi, dažādās tendences, aktualitātes un, protams, arī sarunāties par redzēto. Jauniešu lielā ieinteresētība par dažādiem aspektiem kino vēsturē un nozīmīgiem režisoriem, jautājumi un komentāri lekcijās vislabāk apstiprinājuši to, cik šīs tēmas ir aizraujošas.”

Nodarbību grafiks:

28. janvārī 17:00 – Dārta Ceriņa. BRITU KINO JAUNAIS VILNIS UN JAUNO DUSMAS
11. februārī 17:00 – Viktors Freibergs. ABSURDITĀTE UN GROTESKA ZIEMEĻVALSTU KINO
25. februārī 17:00 – Daniela Zacmane. FILM NOIR
11. martā 17:00 – Adriana Roze. KOREJAS JAUNAIS KINO
25. martā 17:00 – Daniela Zacmane. ČEHOSLOVĀKIJAS JAUNAIS VILNIS
8. aprīlī 17:00 – Matīss Kaža. AFROFUTŪRISMS
22. aprīlī 17:00 – Dārta Ceriņa. JAUNĀ HOLIVUDA
6. maijā 17:00 – Daniela Zacmane. SCREWBALL KOMĒDIJAS

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties, rakstot uz kino@kinobize. Abonementa cena uz visām nodarbībām ir 100,00 Eur. Vietu skaits ierobežots!

Vairāk: http://www.kinobize.lv/jaunumi/kino-skola-stili-un-vilni

Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

KINO BIZE
Elizabetes 37, Rīga
T.: +371 26115004
E.: paula.berzina@kinobize.lv

 

8.01.2021.

08/01/2021