Arhīvs

Animācijas īsfilmai “Kad āboli ripo” pirmās balvas

Filmu studijas RIJA animācijas īsfilma Kad āboli ripo saņēmusi divas godalgas nupat notikušajā bērnu un jauniešu filmu festivālā Dienvidamerikā.

Urugvajā, Montevideo noslēdzies 18. starptautiskais bērnu un jauniešu filmu festivāls Divercine, kurā Latviju pārstāvēja studijā RIJA tapusī animācijas īsfilma Kad āboli ripo, kas ieguva divas festivāla balvas – labākā režisora debija un labākā animācijas īsfilma.
 
 Divercine ir viens no lielākajiem bērnu filmu festivāliem Dienvidamerikā, kas ik gadu divu nedēļu garumā piedāvā plašu bērnu filmu programmu un pulcē tūkstošiem skatītāju. Un patiess gandarījums, ka Latviešu animāciju festivāls atzinis jau pirms diviem gadiem, kad arī  Lote no Izgudrotāju ciema tika pie divām balvām. Šis ir trīspadsmitais starptautiskais filmu festivāls, kur izrādīta Reiņa Kalnaella debijas filma animācijā Kad āboli ripo , taču pirmais, kas mūsu filmu novērtējis ar divām godalgām. Un jācer, ka tas nebūs vienīgais, jo Kad āboli ripo turpina savu festivālu ceļu un pavisam drīz tiks izrādīti Japānā, Somijā un Itālijā.

14/07/2009