Arhīvs

Animācijas filmu „Kad āboli ripo” demonstrē Francijas kinoteātros

Filmu studijā RIJA tapusī Reiņa Kalnaella animācijas īsfilma bērniem Kad āboli ripo tiek izrādīta Francijas kinoteātros.

Bērniem domāto animācijas filmu, kura līdz šim tikusi izrādīta vairāk kā 80 filmu festivālos visā pasaulē, kopš 22.septembra un joprojām ir iespējams noskatīties kādā no 35 Francijas kinoteātriem.

Pārstāvji, no LES FILMS DU PREAU kompānijas Francijā, izlēma to iekļaut īpašā bērnu filmu programmā kopā ar piecām citām bērnu animācijas filmām izrādīšanai uz lielajiem ekrāniem visā valstī. Arī ASV Kad āboli ripo iespējams noskatīties uz lielā ekrāna gan Losandželosas Redcat kinoteātrī, Ņujorkas jaunajā muzejā, Soltleiksitijas filmu klubā, Emersonas koledžā Bostonā, Vašingtonā, Honolulu, Virdžīnijā, Merilendā, Sietlā, Ziemeļkarolīnā un citās ASV pilsētās, jo tā tikusi iekļauta Best of the Fest 2010 bērnu animācijas filmu listē, kuras speciālā ceļojošā tūrē izrāda mazajiem Amerikas skatītājiem. Filmiņu par nelielu samaksu iespējams noskatīties arī internetā šeit.
 
Tā kā Kad āboli ripo guvusi lielu skatītāju atsaucību un ārvalstu producentu interesi, studija nākotnē gatavojas uzņemt pilnmetrāžas filmu ar tiem pašiem jaukajiem filmas varoņiem Kaķi, Peli un pingvīniem. Par filmas uzņemšanu jau noslēgts sadarbības līgums ar franču kompāniju, arī vairākas citas ārvalstu kompānijas MIP Junior tirgus laikā Francijā izteikušas vēlmi līdzdarboties šīs animācijas filmas tapšanā.
 

                 Kad āboli ripo

20/10/2010