Arhīvs

Animācijas filmas “Spārni un airi” un “Dzemdības” Anesī konkursa programmā

Vladimira Ļeščova Spārni un airi (2009) un Signes Baumanes Birth (Dzemdības) (2009) animācijas filmas izvēlētas oficiālajai konkursa programmai prestižajā Starptautiskajā Animācijas festivālā Anesī, Francijā.
Nacionālais Kino centrs ar prieku paziņo, ka divu Latvijas animatoru filmas ir starp tām 40 izcilākajām pasaules animācijas filmām, kas sacentīsies par balvu starptautiskajā īsmetrāžas animācijas konkursā. Pavisam animācijas festivāls Anesī šogad atlasei saņēmis 1840 iesūtītās filmas no 61 valsts.
 
Anesī festivāls jau gandrīz 50 gadus demonstrē labāko, kas radīts animācijas kino jomā un tādā veidā iekarojis ietekmīgākā un prestižākā animācijas festivāla pozīcijas pasaulē. Šogad festivāls norisināsies no 8.-13. jūnijam Anesī, Francijā.
 
Abu autoru iepriekšējie darbi – Vladimira Ļeščova filma Zuduši sniegā (2007) un Signes Baumanes filma
Teat Beat of Sex, Episodes 8, 9, 10, 11 (2007)  un Veterinārārsts (2007) – jau kļuvuši par festivālu ‘hītiem’,
aktīvi ceļojot no viena starptautiska festivāla uz otru, gūstot vairākas balvas un žūrijas atzinību. 

Spārni un airi
Latvija, 2009, 5’38”, 2D animācija, krāsaina 
Rež., prod.: Vladimirs Ļeščovs
Smalki savērpts noskaņu stāsts ar bijušā pilota atmiņām – zemi, debesīm, sievieti…un ceļojumu starp gaisa telpu un pamestu laivu piestātni. 

Birth (Dzemdības)
ASV/Itālija, 2009, 11’45”, 2D animācija, krāsaina
Rež.: Signe Baumane
Prod.: Pierre Poire/ Pierre Poire Productions
Stāsts par 17 gadus veco Aminu, kas palikusi stāvoklī un baidās no dzemdībām. Saruna ar vecāku sievieti viņu nevis nomierina, bet satrauc vēl vairāk…

Filma Spārni un airi ir tapusi ar  Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, savukārt Birth (Dzemdības) ir ASV un Itālijas kopražojums.

 

13/03/2009