Arhīvs

Animācijas filma “Zīļuks” iekļauta 61. Berlīnes kinofestivāla programmā

Berlīnes kinofestivāla preses centrs izziņojis pilnu festivāla programmu, kurā iekļauta arī filmu studijas Animācijas brigāde filmiņa Zīļuks, kas piedalīsies Generation Kplus skatē.

Zīļuks tapis pēc Margaritas Stārastes tāda paša nosaukuma stāsta motīviem un vēsta par to, kā no ozolzīles un koka zariņiem veidots vīriņš vārdā Zīļuks mācās dzīvot mežā, kā iedraudzējas ar meža iemītniekiem un tiek pie sava mājokļa.

Filmas režisore Dace Rīdūze stāsta: „Maza būdama iztēlojos, kā tas būtu, ja jocīgais, no zīles pagatavotais Zīļuks patiešām ietu, skrietu, runātu …Un nu man bija šāda iespēja – ļaut mazajam zīlēnam atdzīvoties uz ekrāna leļļu filmā! Ceru, ka kopā ar Zīļuku mazajiem skatītājiem būs mazliet jautrāk un priecīgāk iemācīties staigāt, atrast draugus un iepazīt dažādiem pārsteigumiem pilno pasauli!”
 
Šī ir jau ceturtā reize un piektā filma, kad studijas Animācijas brigāde filmas tiek iekļautas Berlīnes kinofestivāla programmā.
 
Pēdējā laikā animācijas filmas no Latvijas ik gadus atlasītas Berlīnes kinofestivāla Generation programmai:
2010. gadā – Burvīga diena, rež. Nils Skapāns (Jura Podnieka Studija);
2009. gadā – Kad āboli ripo, rež. Reinis Kalnaellis (Filmu studija RIJA);
2008. gadā – Jaunā suga, rež, Ēvalds Lācis (Animācijas Brigāde);
2003. gadā – Jāņtārpiņš, rež. Dace Rīdūze (Animācijas Brigāde).
 
Zīļuks tapis ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, interesentiem filmu būs iespējams noskatīties arī Rīgas Kinomuzejā un, pateicoties Kinobusiņa aktivitātēm, arī citur Latvijā.
 
Patlaban ir iespēja noskatīties filmu Rīgas kinoteātros Citadele un Cinamon – filmu programmā Brīnumu pasaulē.
 
Berlīnes kino festivāls šogad norisināsies no 10. līdz 20. februārim un Latviju tajā pārstāvēs divas filmas – Kaspara Gobas dokumentālais stāsts homo@lv un Daces Rīdūzes animētā pasaka – Zīļuks.
 

                       Zīļuks

13/01/2011