Arhīvs

Animācijas filma „Ursus” starptautisko pirmizrādi piedzīvos Klermonferānas īsfilmu festivālā

Studijā Atom Art veidotā animācijas īsfilma Ursus (2011), kuras režisors ir mākslinieks Reinis Pētersons, iekļauta prestižajā Starptautiskā Klermonferānas īsfimu festivāla konkursa programmā.

Studijā Atom Art veidotā animācijas īsfilma Ursus (2011), kuras režisors ir mākslinieks Reinis Pētersons, iekļauta prestižajā Starptautiskā Klermonferānas īsfimu festivāla konkursa programmā.
 
No 29. janvāra līdz 4. februārim Francijā notiekošais starptautiskais Klermonferānas īsfilmu festivāls ir viens no prestižākajiem īsfilmu festivāliem pasaulē, kas norisinās jau kopš 1979. gada. Tas ir otrs lielākais kinofestivāls Francijā, kas gan apmeklētāju, gan viesojošos profesionāļu un dalībnieku skaita ziņā pa pēdām cieši seko Kannu kino festivālam. Festivālu ik gadu apmeklē ap 137 000 skatītāju un ap 3000 kino industrijas profesionāļu. Šogad festivāla Starptautiskajam konkursam pieteiktas 5700 filmas no visas pasaules, no kurām izvēlētas 77. Lielo konkursu izturējusi arī Reiņa Pētersona Ursus.
 
Melnbaltā ogles tehnikā zīmētā animācijas īsfilma Ursus ir stāsts par lāci, kurš strādā cirkū, brauc ar motociklu un pūļa kliedzienu pavadīts lec cauri degošam aplim. Tomēr klusībā lācis ilgojas pēc mežonīgās dabas, jo viņam šķiet, ka tur mīt viņa īstā laime. Kādu dienu viņš nolemj visu pamest un dodas uz mežu.
 
Filmas autors Reinis Pētersons (1981, Latvija) absolvējis Latvijas Mākslas Akadēmijas Vizuālās Komunikācijas nodaļu (2003). Kopš 2000. gada piedalījies vairāk kā 20 starptautiskās videomākslas, glezniecības un grāmatu ilustrāciju izstādēs visā pasaulē. Pēdējo pāris gadu laikā viņš vairākkārt ticis nominēts un saņēmis apbalvojumus kā bērnu grāmatu ilustrators. Ursus ir Reiņa Pētersona debija animācijā. 

Filma  uzņemta ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
Filmas Ursus treileris skatīties šeit.

Vairāk informācijas par filmas autoru šeit.

                                         Ursus

03/02/2012