Arhīvs

Animācijas filma Norīt krupi uzsāk cīņu par „Oskara” nomināciju

Kinoakadēmijas biedri Losandželosā sāk skatīties un balsot par labāko filmu izvirzīšanu kinoakadēmijas balvai Oskars. Cīņai par iekļūšanu Oskara nomināciju sarakstā pieteikta arī filmu studijas RIJA veidotā animācijas īsfilma Norīt krupi.

RIJA režisora Jurģa Krāsona jaunāko darbu kinoakadēmijas animācijas īsfilmu konkursa atlasei kvalificēja šī gada septembrī. Šajā nedēļas nogalē Losandželosā kinoakadēmijas locekļi filmām dos savu vērtējumu un atlasīs desmit visaugstāk novērtētās no visām atlasītajām animācijas īsfilmām. Nedaudz vēlāk lielā īsfilmu skate notiks arī Ņujorkā, pēc kuras kinoakadēmijas biedri izvēlēsies savā vērtējumā desmit labākās animācijas īsfilmas. Pēc izvēlēto filmu atkārtotas noskatīšanās tikai piecas labākās tālāk tiks virzītas uz Oskara nomināciju.

Norīt krupi ir otrais režisora Jurģa Krāsona un scenārista Ivo Brieža kopdarbs animācijā. Abu mākslinieku stāsts ir ironisks Latvijas ikdienas atspoguļojums – gatavība klusējot pakļauties citu uzspiestajam viedoklim un iegribām.
Norīt krupi pasaules pirmizrādi piedzīvoja šī gada Kannu kinofestivāla īsfilmu konkursa programmā un līdz šim tā tikusi izrādīta 27 festivālu programmās un saņēmusi Arsenāla balvu kā labākā Baltijas animācijas filma.
 

                 Norīt krupi

15/11/2010