Arhīvs

Animācijas filma „Korida” iekļauta Berlīnes kinofestivāla programmā

Berlīnes Kinofestivāls paziņojis, ka tā bērniem veltītajā programmā Generation K Plus īsfilmu kategorijā par Kristāla lāci cīnīsies studijā Animācijas Brigāde veidotā režisora Jāņa Cimermaņa filma Korida.

Šī ir jau otrā animācijas filma, kas šogad pārstāvēs Latviju prestižajā festivālā, jo kā iepriekš medijos jau izskanējis, arī Latvijas – Igaunijas kopražojuma pilnmetrāžas animācijas filma Lote un Mēnessakmens noslēpums, kas no Latvijas puses producēta studijā RIJA, piedalīsies šīs pašas programmas pilnmetrāžas filmu kategorijā.

 
Korida ir pilotsērija gaidāmajam animācijas seriālam par Latvijā visiem labi pazīstamās Avārijas brigādes piedzīvojumiem dažādās Eiropas valstīs. Izmisis toreadors Spānijā, bēgot no saniknota vērša, meklē palīdzību pie Avārijas brigādes, kura, neraugoties uz garo ceļu pāri visai Eiropai, steidzas palīgā.
 
Filmas režisors Jānis Cimermanis stāsta: visa dzīve ir viena vienīga korida. Ne velti mūsu studijas emblēmā iekļauti vārdi: „Quod licet bovi, non licet Jovi”, kas ir pārfrāzēts latīņu izteiciens un pretēji seno latīņu domai nozīmē: ”Kas atļauts bullim, nav atļauts Jupiteram”. Ja nu mēs sevi esam nostādījuši buļļa lomā, ir jauki panākt, ka arī bullis reiz spēj uzdzīt kokā Jupiteru, jeb šajā gadījumā Toreadoru!
 
Latvijā filma piedzīvoja pirmizrādi pērnā gada 4. maija Latvijas filmu maratonā.
 
Studijas Animācijas brigāde veidotās filmas regulāri piedalās un plūc laurus dažādos starptautiskos festivālos, taču dalība Berlīnes kinofestivālā kļuvusi teju par tradīciju.
Arī pagājušajā gadā Latvijas animāciju festivālā pārstāvēja šajā studijā tapusī Daces Rīdūzes filmiņa Zīļuks. Kopumā šī ir jau piektā reize un sestā filma, kad studijas Animācijas brigāde filmas tiek iekļautas Berlīnes kinofestivāla programmā, un 1995. gadā režisora Nila Skapāna filma Lidojam ieguva arī galveno festivāla balvu bērnu filmu kategorijā – Kristāla lāci.
 
Pēdējo gadu laikā animācijas filmas no Latvijas ik gadu tiek atlasītas Berlīnes kinofestivāla Generation programmai:
2011. gadā – Zīļuks, rež. Dace Rīdūze (Animācijas Brigāde)
2010. gadā – Burvīga diena, rež. Nils Skapāns (Jura Podnieka Studija);
2009. gadā – Kad āboli ripo, rež. Reinis Kalnaellis (Filmu studija RIJA);
2008. gadā – Jaunā suga, rež, Ēvalds Lācis (Animācijas Brigāde);
 
Korida tapusi ar Eiropas Savienības audiovizuālās atbalsta programmas MEDIA un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 
Šogad Starptautiskais Berlīnes kinofestivāls notiks jau 62 reizi un norisināsies laikā no 9. līdz 19. februārim.
 

 
                 Korida
 
 

18/01/2012