Arhīvs

“Animācijas Brigādes” filmas priecē Francijas skatītājus

No 15. oktobra Francijas kinoteātros ar lieliskiem panākumiem demonstrē Animācijas Brigādes jaunāko filmu programmu – Ledus pavēlnieks, Dzīvais ūdens un Karu tuleb.

Vienlaicīgi ar 46 kopijām, tūres ietvaros pa Franciju ceļo piecas izplatītāju grupas. Viena no tām – ar dekorāciju izstādi, kas veikusi vairāk kā 10 000 km, pabijusi 60 pilsētās un piedzīvojusi jau 75 izstādes.

Filmu programmu jau noskatījušies 40 000 Francijas skatītāji un līdz Ziemassvētkiem plānots sasniegt 50 000. Tomēr būtisks pieplūdums gaidāms tieši Ziemssvētku brīvdienās, kad daudzi kinoteātri jau rezervējuši sev programmu.
 
Iepriekšējo Animācijas Brigādes filmu programmu noskatījās vairāk kā 110 000 skatītāju. Izskatās, ka šai programmai būs vēl lielāki panākumi!
 
Filmas veidotas ar NKC, VKKF atbalstu.
Ledus pavēlnieks, Dzīvais ūdens un Karu tuleb var noskatīties Rīgas Kinomuzeja sinematēkā.
 

____________________________________________________________________________________________
 
Karu tuleb – pēc patiesiem notikumiem veidota filma par Latvijas lāča piedzīvojumiem Igauņu Roņu salā.
Režisors Jānis Cimermanis Scenārija autors Māris Putniņš Operators Ēvalds Lācis Mākslinieks Māris Putniņš Studija Animācijas Brigāde.
Režisors Jānis Cimermanis ar filmu Karu tuleb (latviskotais nosaukums Lācis nāk!) Nacionālajā filmu festivālā Lielā Kristaps tika atzīts kā labākais animācijas filmas režisors.
 
Ledus pavēlnieks – Reiz sensenos laikos karaļa pilī ierodas Burvis. Viņš ir ledus speciālists, kas māk sasaldēt jebko. Tomēr šīs spējas nepatīk Karalim un tas burvi liek izmest no pils.
Režisors Ēvalds Lācis Scenārija autors Māris Putniņš Operators Ēvalds Lācis Mākslinieks Māris Putniņš Studija Animācijas Brigāde.
 
Dzīvais ūdens – draugi Munks un Lemijs cenšas tuksnesī izaudzēt augļu koku. Munkam izdodas atrast avotu ar neparastu ūdeni. Tikko to uzlej stādam, tas sāk plaukt, zaļot un nest augļus brīnumainā ātrumā. Paziņa Zaļais Sliņķis nejauši izlej brīnumaino ūdeni un atdzīvina aizvēsturisku skeletu…
Režisors Māris Brinkmanis Scenārija autors Māris Putniņš Operators Pēteris Trups Mākslinieks Pauls Tomrots, Māris Putniņš Studija Animācijas Brigāde.
 
 
 

                     Ledus pavēlnieks