Arhīvs

Aktivitātes Kannu filmu tirgū

Studijas RIJA un citi filmu nozares pārstāvji devušies uz Kannām, kur šobrīd norisinās viens no populārākajiem filmu nozares tirgiem Marche Du Film.

No 11. līdz 20.maijam tirgus pārstāvjiem Kannās ir iespēja satikties, atklāt, radoši izpausties, vienoties, pirkt un pārdot. Šajās desmit dienās kino cilvēki definē filmu industrijas turpmāko virzību. Studijas RIJA pārstāvji stendā iepazīstina citus tirgus dalībniekus ar jaunākajām latviešu filmām un prezentē Latviju kā kino uzņemšanai piemērotu vidi. Ar līguma slēgšanu vainagojušās sarunas ar starptautisku TV kanālu Eurochannel, kas pārraida tikai Eiropā tapušas filmas, par vairāku Latvijas dokumentālo filmu demonstrēšanu. Paralēli darbam stendā, RIJAS pārstāvji piedalās arī Producer’s Network. Tas ir starptautisks producentu tīkls, kura ietvaros norisinās jaunu partneru iepazīšana un piesaiste projektiem, projektu prezentēšana starptautiskā mērogā un tiek nodrošināta jomas aktualitāšu aprite.
 
Uz tirgu devušies arī citi Latvijas producenti – Jānis Kalējs (Film Angels Studio), Roberts Vinovskis (Locomotive Productions), Linda Krūkle (Krukfilms), Vents Horsts (Rīgas Kinostudija), Andrejs Ēķis un Aigars Grauba (Platforma).
 
Kannu filmu tirgus laikā tiek realizēta arī European Film Promotion iniciatīvā Producers on the Movedaudzsološajiem jaunajiem Eiropas filmu režisoriem. Šogad dalībai tajā ir apstiprināts Latvijas pārstāvis – producente Linda Krūkle. 
 
Producers on the Move ir iespēja producentiem, kuru iepriekš producētās filmas uzrādījušas labus vietējos un starptautiska mēroga izplatīšanas rezultātus, Kannu filmu festivāla laikā popularizēt savus nākamos projektus, piesaistot sadarbības partnerus, konsultēties ar starptautiski atzītiem audiovizuālās nozares speciālistiem u.tml.
EFP producentiem organizē gan tikšanās ar citiem producentiem, seminārus darbam grupās, gan nodrošina publicitāti Kannu ikdienas izdevumos Screen International un Variety.
2008. gadā Baltiju Producers on the Move pārstāvēja Alise Ģelze, savukārt 2005. gadā šo iespēju izmantojis producents Gatis Upmalis.

12/05/2011