Arhīvs

“Akmeņi manās kabatās” iegūst divas balvas Karlovi Varu festivālā

Sestdien, 12. jūlijā noslēdzās 49. starptautiskais kinofestivāls Karlovi Varos, kur divas balvas ieguva Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma Akmeņi manās kabatās. Filma saņēma Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu, kā arī Ekumēniskās žūrijas īpašo balvu.

Žūrijas akcentēja Baumanes filmas stilu un augsto vizuālo kultūru, kā arī režisores drosmi runāt par sarežģītām tēmām – sievietes vietu sabiedrībā un arī mentālo trauslumu. Par šo oriģinālo darbu – vēstījumu, kurā savijas gan Signes Baumanes ģimenes, gan Latvijas vēsture – atzinīgas recenzijas ir publicējuši ietekmīgie ASV kinoindustrijas izdevumi The Hollywood Reporter un The Variety.

Izdevums The Variety izveidojis arī plašu publikāciju par Latvijas kino, iespējamo starptautisko sadarbību kino jomā un Rīgā decembrī gaidāmo Eiropas Kinoakadēmijas ceremoniju.
Karlovi Varu festivāla galveno balvu Kristālā globuss un 25 000 dolāru naudas balvu ieguva Gruzijas, Čehijas, Francijas un Vācijas kopražojuma filma Corn Island (Kukurūzas sala, režisors Georgs Ovašvilli). Īpašo žūrijas balvu saņēma filma Brīvais kritiens (Free Fall), – režisors Grigorijs Palfi, kurš ieguva arī balvu par labāko režiju. Filma tapusi kā Ungārijas, Francijas un Dienvidkorejas kopražojums.
Austrumeiropas filmu konkursā East of the West (Rietumu austrumi) uzvarēja krievu režisora – debitanta Ivana Tverdovska filma Labošanas klase (Correction Class), kas tapusi kā Krievijas un Vācijas kopražojums. Īpašā balva – serbu filmai Barbari (Barbarians, rež. Ivans Ikičs).
Pilns balvu saraksts: www.kviff.com

14/07/2014