Arhīvs

Aiks Karapetjans sāk filmēt savu pilnmetrāžas debiju “Cilvēki tur”

Otrdien, 28. septembrī, ieplānota pirmā filmēšanas diena jaunā režisora Aika Karapetjana pilnmetrāžas spēlfilmai Cilvēki tur. Filmēšana turpināsies līdz novembra sākumam un galvenokārt noritēs Rīgas mikrorajonos – Purvciemā un Pļavniekos.

Filmu producē studija Lokomotīve, producents Roberts Vinovskis, un tā būs pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas pirmā valsts finansētā spēlfilma, kurā varoņi runās krievu valodā. Filma stāsta par kāda mikrorajona huligāna centieniem mainīt savu dzīvi. 

Cilvēki tur ir viena no trim spēlfilmām, ko šogad projektu konkursā atbalstīja Nacionālā Kino centra eksperti. Pārējās divas ir Māra Martinsona filma Amaya, kas 17. septembrī jau piedzīvojusi pirmizrādi, bet otra – Aigara Graubas Sapņu komanda 1935, kuras filmēšana sākās septembra pirmajos datumos.
 
Aiks Karapetjans dzimis 1983. gada 10. jūlijā Armēnijā, mācījies Rīgas
9. vidusskolā, Rīgas 22. vidusskolā. Ieguvis bakalaura grādu mākslas zinātnē Latvijas Mākslas akadēmijā, bet pēc tam Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvis maģistra grādu audiovizuālajā mākslā. Plašāku ievērību Latvijā režisors ieguva 2007. gadā, kad viņa īsfilma Riebums tika atzīta par labāko studentu filmu Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps. 2009. gadā Aiks Karapetjans jau strādāja Lielā Kristapa žūrijā, tajā pašā gadā viņš beidzis Parīzes kinoskolu ESEC.
 
Filma Cilvēki tur ir Aika Karapetjana debija pilnmetrāžas spēlfilmu žanrā, filmas operators ir Jānis Eglītis. Filmas tēlotāji meklēti pēc principa, lai to sejas nebūtu Latvijas skatītājiem pārāk pazīstamas un tādējādi pēc iespējas tuvinātos autentiskajai mikrorajona videi. Tāpēc filmā piedalīsies Krievijas aktieri Iļja Ščerbakovs, Semjons Serzins, Mihails Razumovskis, vienā no lomām būs Viļņas drāmas teātra aktieris Eduards Murašovs. Latvijas pusi filmas aktieru komplektā pārstāv Valmieras teātra aktieris Andris Gross, bet pārējie tēlotāji izvēlēti no neprofesionāļiem.
 
Studija Lokomotīve ir viena no aktīvākajām Latvijas filmu studijām, līdz šim tā galvenokārt strādājusi dokumentālā kino laukā un producējusi gan lokālu, gan starptautisku ievērību guvušas filmas – Filozofs izbēdzis (2005, režisors Uldis Tīrons), Versija. LNO (2006, režisors Dāvis Sīmanis), Darbaļaužu balets (2007, režisors Roberts Vinovskis), Valkyrie Limited (2009, režisors Dāvis Sīmanis) u.c. Šobrīd studijā top arī Ivara Tontegodes pilnmetrāžas spēlfilma Sēņotāji un Viestura Kairiša dokumentālā filma Pelikāns tuksnesī. Kopš 1999. gada studijas vadītājs ir producents Roberts Vinovskis.
 

                Otrais no kreisās režisors Aiks Karapetjans, otrais no labās – operators Jānis Eglītis

24/09/2010