Arhīvs

Aika Karapetjana šausmu filma pievērš ārvalstu mediju uzmanību

Vakar Monreālas Starptautiskā Fantāzijas filmu festivālā notika režisora Aika Karapetjana jaunās šausmu filmas M.O.Ž. pirmizrāde. Monreālas Fantāzijas filmu festivāls tiek uzskatīts par nozīmīgāko žanra notikumu Ziemeļamerikā un filmas iekļaušanā festivāla konkursa programmā apliecina tās māksliniecisko kvalitāti.

Festivāla programmētājs Simons Leperjē Aika Karapetjana filmu salīdzina gan ar dāņu režijas meistara Larsa fon Trīra, gan amerikāņu kulta režisora Deivida Linča darbiem.
 

Noteikti atcerieties Aika Karapetjana vārdu. Viņa darbs ir gada iespaidīgākā dramatiskā šausmu filma. Filmā, kurā var saskatīt arī Larsa fon Trīra ietekmes, māceklis Aiks Karaptejans pārspēj skolotāju, izveidojot šausmu filmu, kas piedāvā arī sociālkritiskus elementus un akcentē sabiedrības noslāņošanos. (…)  Šī filma  savā spējā transformēt ikdienas realitāti mutuļojošā, sirreālā, biedējošā telpā atgādina Deivida Linča filmu Ceļš uz nekurieni (Lost Highway).

Saimons Laperjē, festivāla kurators
http://www.fantasiafestival.com/2014/en/films-schedule/72/the-man-in-the-orange-jacket

Ārvalstu mediji filmai velta pozitīvas atsauksmes:
 
 

M.O.Ž. ir filma, kas nav domāta visiem. Tā noteikti nav popkorna filma un kaut arī tā ilgst tikai septiņdesmit minūtes, tā pat mazliet ievelkas. Tomēr ir pietiekami daudz iemeslu, kāpēc vajadzētu dot šai filmai iespēju. Ja tā ir jūsu pirmā iepazīšanās ar Latvijas kino (kā tas bija man), tad šī var izrādīties vērtīga pieredze.

Blērs Hoils, kino kritiķis un režisors
http://cinemaslasher.com/2014/07/27/fantasia-2014-the-man-in-the-orange-jacket-2014-review/

 

 (…) filma, gandrīz uzskatāma par art house filmu un to ikvienam spriedzes un šausmu cienītājam būtu jāredz.

Stīvs Kopjans, kino blogeris
http://unseenfilms.blogspot.com/2014/07/man-in-orange-jacket-2014-fantasia-fest.html  

Filma tapusi studijā Lokomotīve bez valsts finansiāla atbalsta un tās pirmizrāde Latvijā plānota 2014. gada beigās.

28/07/2014