Arhīvs

Aicina uz Karapetjana filmas “Pirmdzimtais” preses konferenci

Otrdien, 26. septembrī, nacionālo pirmizrādi piedzīvos Aika Karapetjana jaunākā pilnmetrāžas spēlfilma – psiholoģiskais trilleris “Pirmdzimtais”, kas tapis “Studijā Lokomotīve”. Pulksten 17:00 Rīgas Kino muzejā sāksies pirmizrādei veltīta preses konference, kurā piedalīsies filmas autori un arī galveno lomu tēlotāji Kaspars Znotiņš un Maija Doveika.

 

Filmas pirmizrāde notiks tajā pašā dienā plkst. 19.00 Forum Cinemas / Kino Citadele lielākajā un modernākajā Scape zālē, uz filmas pirmizrādi iespējams nopirkt biļetes un noskatīties to kopā ar filmas veidotājiem un aktieriem. Kinoteātros visā Latvijā filma būs skatāma no 29. septembra, bet pasaules pirmizrādi tā jau piedzīvojusi 12. septembrī žanra filmu festivālā L’Étrange Parīzē, Francijā.

Preses konferencē piedalīsies:

  • režisors Aiks Karapetjans
  • Nacionālā Kino centra ražošanas daļas vadītājs Uldis Dimiševskis
  • producents Roberts Vinovskis
  • galvenās lomas atveidotājs, aktieris Kaspars Znotiņš
  • galvenās lomas atveidotāja, aktrise Maija Doveika
  • aktieris Kaspars Zāle

Filmas producents ir Roberts Vinovskis, režisors un scenārists – Aiks Karapetjans, operators Jānis Eglītis, komponists – Andris Dzenītis, mākslinieks – Aivars Žukovskis.

Lūdzam apstiprināt savu dalību preses konferencē līdz pirmdienas, 25. septembra plkst. 14.00, zvanot uz tālruņa numuru 29296617 vai rakstot e-pastu: ktjarve@gmail.com Kristīnei Tjarvei.

Mediju pārstāvji, kas vēlas apmeklēt arī filmas pirmizrādi, lūgti pieteikties pa šiem pašiem kontaktiem līdz piektdienai, 22. septembrim.

Aika Karapetjana filma Pirmdzimtais pēc pasaules pirmizrādes turpina ceļu pa festivāliem – īsi pirms Latvijas pirmizrādes gaidāma arī filmas ASV pirmizrāde festivālā Fantastic Cinema (Ostinā, Teksasā), kas notiek 21.– 28. septembrī un ir lielākais žanra filmu festivāls ASV.

Filmas stāsts – pēc naksnīgas aplaupīšanas uz ielas pusmūža arhitekta Franča mierīgā dzīve sagriežas kājām gaisā. Gribēdams sievai pierādīt, ka spēj rīkoties vīrišķīgi, viņš dodas nokārtot rēķinus ar varmāku, un situācija kļūst nekontrolējama. Ar laiku galvenais varonis sāk saskatīt sakarības starp uzbrucēju un sievas pēkšņo grūtniecību, turklāt jaunās ģimenes idilli izjauc noslēpumains šantāžists, kurš mēģina Franci  piespiest izdarīt noziegumu. Iedomas un realitāte savijas spriedzes pilnu notikumu virknē, kas noved pie negaidītām sekām.
Galvenās lomas filmā atveido Kaspars Znotiņš un Maija Doveika, piedalās arī jaunais aktieris Kaspars Zāle.

Aiks Karapetjans
– viens no savas paaudzes talantīgākajiem režisoriem. Ieguvis maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā kinorežijas specialitātē, studijas turpinājis Parīzes kinoskolā ESEC. Pirmdzimtais ir Karapetjana trešā spēlfilma un trešā sadarbība ar Studiju Lokomotīve, producentu Robertu Vinovski un operatoru Jāni Eglīti. Debijas spēlfilmas Cilvēki tur pirmizrāde notika prestižajā Karlovi Varu starptautiskajā kino festivālā 2012. gadā, režisora otrā spēlfilma, šausmu žanra darbs M.O.Ž., tika izrādīta svarīgākajos žanra filmu festivālos Kanādā un ASV, vēlāk arī daudzos nozīmīgos Eiropas festivālos, turklāt nonāca kinoteātru repertuārā ASV.
Paralēli darbam kino režisors ir iestudējis arī publikas un kritiķu augsti novērtētas operas un teātra izrādes – piemēram, Seviļas bārddzinis saņēma Gada balvu kā 2010./2011. gada sezonas labākais jauniestudējums. 2013. gadā Karapetjans iestudēja Šekspīra Venēcijas tirgotāju Nacionālajā teātrī, 2016. gadā – operu Fausts, kas saņēmusi Lielo mūzikas balvu un nominēta Spēlmaņu nakts balvai. Pašlaik režisors strādā pie operas Karmena iestudējuma Francijā, Monpeljē operā, tās pirmizrāde paredzēta 2018. gada 16. martā.

Studija Lokomotīve
– viena no aktīvākajām filmu studijām Baltijā. Visas filmas, kas pēdējos gados tapušas studijā un tās sadarbībā ar partneriem Lietuvā un Igaunijā, starptautiskās pirmizrādes piedzīvojušas respektablos kinofestivālos. Šobrīd studijā norit darbs pie divām pilnmetrāžas animācijas filmām, un viena no tām ir leģendārās latviešu režisores Rozes Stiebras jaunākais darbs Saule brauca debesīs, kas top programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei ietvaros. Savukārt ar filmu Mans laulību projekts turpinās studijas veiksmīgā sadarbība ar Ņujorkā dzīvojošo režisori Signi Baumani; iepriekšējās sadarbības rezultāts bija pilnmetrāžas animācija Akmeņi manās kabatās, ko Latvija nominēja ASV kinoakadēmijas balvai, filma saņēma lieliskas kritiķu atsauksmes, bet režisore – Latvijas Kultūras ministrijas Izcilības balvu.

Papildu informācija:
Filmas treileris – ŠEIT
Filmas mājaslapa – www.pirmdzimtais.lv
Filmas Facebook profils – ŠEIT.

Kontakti medijiem:
Kristīne Tjarve
ktjarve@gmail.com
29296617

20.09.2017.

20/09/2017