Arhīvs

Aicina pieteikties scenāriju konsultantu kursiem

Nacionālais kino centrs un RE MEDIA informācijas birojs līdz 1. jūlijam aicina pieteikties scenāriju konsultantu kursiem “SOURCES 2 Mentors Training”, kas, ja epidemioloģiskā situācija to atļaus, oktobra beigās un novembra sākumā notiks Rīgā.

 

Kursi četru dienu garumā iepazīstinās ar scenāriju konsultantu lomu radošajā procesā un analizēs dažādu scenāriju tapšanas procesu. Kopā ar pieredzējušiem filmu profesionāļiem dalībnieki iepazīsies ar scenāriju lasīšanas un sistemātiskas analīzes procesu, kā arī dažādām konsultēšanas stratēģijām. Būs iespēja arī izmēģināt šīs stratēģijas, lai attīstītu savas individuālās prasmes un stilu šajā tik nozīmīgajā profesijā.

Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma uzsver: “Filmas netop bez scenārijiem, tieši scenārijs kļūst par fundamentu nākamajai filmai. Lai pilnveidotu Latvijas kinoprofesionāļu prasmes analizēt scenārijus un padziļinātu izpratni par aktuālām tendencēm scenāriju veidošanā un vērtēšanā, Nacionālais Kino centrs ir kļuvis par partneri starptautiskajai scenāriju darbnīcai Sources 2. šajā darbnīcā būs iespēja piedalīties vairākiem dalībniekiem no Latvijas, dalībnieku atlasi veiks Sources 2 pārstāvji Berlīnē. Priecājos par iespēju sadarboties ar Eiropā atzītu scenāriju darbnīcu un aicinu pieteikties dalībai seminārā gan (kino) dramaturģijas profesionāļus, gan arī dramaturģiskā materiāla vērtētājus.”

Kursu organizatori gaida pieteikumus no filmu nozarē strādājošiem profesionāļiem, scenāriju autoriem, producentiem, režisoriem, arī ekspertiem un programmu redaktoriem. Latvijas dalībniekiem kursus piedāvā ar 50% atlaidi, uz dalības maksas nodrošinājumu ir arī iespēja pretendēt NKC konkursā Latvijas filmu mārketinga, nozares profesionāļu tālākizglītības un industrijas pasākumu atbalstam.

Darbnīca SOURCES 2 scenāriju izglītības jomā darbojas jau kopš 1992. gada, regulāri organizējot gan scenāriju attīstīšanas, gan scenāriju konsultantu kursus, ko atbalsta programma Radošā Eiropa MEDIA. Gadu gaitā ar SOURCES 2 atbalstu tapušas gandrīz 180 filmas, to skaitā arī vairākas Latvijas filmas – piemēram, režisora Dāvja Sīmaņa Simtgades filma Tēvs Nakts (2018) un drīzumā uz ekrāniem gaidāmā režisora Jura Poškus spēlfilma Saule spīd 24 stundas, šajā darbnīcā attīstīti scenāriji arī diviem spēlfilmu projektiem, kas nesen atbalstīti NKC filmu ražošanas konkursā, – režisores Lindas Oltes filmai Māsas un režisora Jura Kursieša filmai Barbari.

Plašāka informācija par kursiem šeit, pieteikšanās ŠEIT.

 

Ja rodas jautājumi, rakstiet vai zvaniet:
Lelda Ozola,
programmas Radošā Eiropa Latvijas biroja vadītāja,
67358857, 29460646
lelda.ozola@nkc.gov.lv

 

17.06.2020.

 

17/06/2020