Arhīvs

Aicina pieteikties radošajām filmu darbnīcām

Līdz 18. oktobrim var pieteikties radošajās filmu darbnīcās projekta Rīgas kino ietvaros – tā ir iespēja skolas vecuma jauniešiem apgūt iemaņas filmēšanā un patstāvīgi dokumentēt īsfilmā savu apkaimi. Rīgas kino ir Nacionālā Kino centra īstenots projekts programmas Rīga 2014 tematiskās līnijas Ceļu karte ietvaros, kas radošās meistardarbnīcās savedīs kopā kino profesionāļus un skolu jauniešus, lai kopīgi stāstītu stāstus par dzīvi dažādās Rīgas apkaimēs.

Projekta noslēguma posmā, 2014. gada augustā, jauniešu veidotās īsfilmas kopā ar agrāko gadu labākajām filmām par Rīgu tiks demonstrētas plašai publikai brīvdabas seansos un citos Rīga 2014 pasākumos. 2014. gada 30. septembrī, kinoteātrī Splendid Palace noslēguma pasākumā tiks apbalvoti labāko filmu autori.

Līdzās jauniešu iesaistīšanai filmu veidošanā, projekta gaitā plānoti arī filmu seansi, iedzīvotāju iesaistīšana Rīgas portretēšanā, pilsētas pētīšana un citas aktivitātes.

Līdz 18. oktobrim izsludināta pieteikšanās:
 

Multeņkulteņu animācijas darbnīca Āgenskalnā

Laiks: 4.-10. novembris, 2013
 

Vieta: Friča Brīvzemnieka pamatskola, Zeļļu iela 4, Rīga

Vada: animatore Kristīna Ratniece, arhitekts Ivars Šmits
Dalībnieku vecums: 10 – 14 gadi
 
 

Režisora Ivara Zviedra meistardarbnīca Jaunciemā

Laiks: 4.-29. novembris, 2013
 

Vieta: Jaunciema 7. pamatskola, 4. šķērslīnija 4, Rīga

Dalībnieku vecums: 15 – 18 gadi
 
 

Režisores Ilonas Brūveres meistardarbnīca Āgenskalnā

Laiks: 25. novembris – 20. decembris, 2013
Vieta: Āgenskalna Valsts vācu ģimnāzija, Āgenskalna iela 21a, Rīga
Dalībnieku vecums: 15 – 18 gadi
 
Dalība bez maksas.
Nākamajā gadā plānotas vēl deviņas meistardarbnīcas, uz kurām varēs pieteikties šī gada beigās. Papildu informācija un pieteikšanās tiešsaistē: www.rigaskino.lv

Projektu īsteno Nacionālais Kino centrs ar nodibinājuma Rīga 2014 atbalstu, sadarbībā ar laikrakstus Diena, Britu Padomi un Rīgas Kinomuzeju.

30/09/2013