Arhīvs

Aicina pieteikties filmu projektu konkursiem

11. oktobrī Nacionālais Kino centrs izsludina divus projektu konkursus, kuros iespējams pretendēt uz finansējumu filmu nozares projektiem.

Spēles īsfilmu projektu konkursa pieejamais finansējums ir 40 000 latu un tajā tiks atbalstīti vismaz trīs projekti, kurus plānots pabeigt un publiski demonstrēt ne vēlāk kā 2013. gadā.Konkursa mērķis ir veicināt daudzveidīgu Latvijas filmu mākslas jaunrades procesu, dodot iespēju jauniem režisoriem un scenāristiem īstenot mākslinieciski un tehnoloģiski inovatīvas, kā arī eksperimentālas ieceres. 

Šāda veida spēles īsfilmu projektu konkursu Nacionālais Kino centrs izsludina otro reizi. Iepriekšējā konkursā 2010. gadā tika atbalstīta Ivo Brieža īsfilma Filma, kura ieguva Lielā Kristapa 2012 balvu nominācijā Labākā īsmetrāžas spēlfilma. Patlaban filmu iespējams noskatīties kinoteātrī Splendid Palace īsfilmu programmā 6 stiķi.
Tiem filmu projektiem, kuri ir saņēmuši Eiropas Komisijas audiovizuālās programmas Media finansējumu, ir iespēja saņemt atbalstu projekta īstenošanai, piedaloties līdzfinansējuma konkursā, kurā pieejamais finansējums ir 26 981 lats.

Projekti jāiesniedz līdz šā gada 20.novembrim plkst.12:00 personīgi vai pa pastu Nacionālajā kino centrā, Rīgā, Peitavas ielā 10/12.

Konkursu nolikumi un to pielikumi šeit.

11/10/2012