Arhīvs

Aicina pieteikt filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps 2020”

Līdz šāgada 15. augustam Latvijā reģistrēti un neatkarīgi filmu producenti un autori aicināti pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”. Mājaslapā lielaiskristaps.lv var iepazīties ar Balvas nolikumu un aizpildīt pieteikuma anketu.

 

Nacionālajai kino balvai var pieteikt jebkura garuma spēlfilmas, dokumentālās filmas, animāciju un studentu filmas, kas pabeigtas pēc 2019. gada 1. janvāra un nav piedalījušās 2019. gada “Lielā Kristapa” konkursā. Studentu filmu konkursam var pieteikt filmas, kuras Latvijas studenti uzņēmuši mācību ietvaros Latvijas vai ārvalstu augstskolās.
Pieteikuma anketa Lielā Kristapa mājaslapā ŠEIT.

Kā ik gadu, filmu izvērtēšana notiks divās kārtās – no šī brīža līdz septembra beigām filmu eksperti, kuri pārstāv profesionālas kino organizācijas un institūcijas, izvirzīs nominantus, savukārt Lielā Kristapa laikā darbosies starptautiska žūrija, kas noteiks laureātus 6 filmu kategorijās un 17 kinoprofesiju kategorijās. Tradicionāli Lielā Kristapa laikā tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu kinomākslā, arī īpašās žūrijas, skatītāju un atbalstītāju balvas.

Šogad Nacionālās kino balvas atlases komisijā strādās Daira Āboliņa (starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI Latvijas nodaļa), Aija Bērziņa (Latvijas Kinoproducentu asociācija), Jānis Eglītis (Latvijas Kinooperatoru ģilde), Jānis Kalniņš (Latvijas Filmu mākslinieku ģilde), Arvīds Krievs (Latvijas Kinematogrāfistu savienība), Kristīne Matīsa (Nacionālais kino centrs) un Ieva Viese (Latvijas Animācijas asociācija).

Lielā Kristapa pasākumi un svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies no 13. līdz 16. novembrim, ievērojot tobrīd valstī spēkā esošos noteikumus saistībā ar vīrusa izplatību.

Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome.

 

11.06.2020.

11/06/2020