Arhīvs

Aicina jauniešus pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā

Aicinām jauniešus vecumā no 12 līdz 14 gadiem pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) jauniešu filmu dienas žūrijā, lai šī gada 4. maijā kinoteātrī Kino Citadele kopā ar vēl 17 Eiropas valstu jaunajiem kinoskatītājiem izraudzītos labāko Eiropas filmu pusaudžiem.

Lai piedalītos Eiropas Kinoakadēmijas jauniešu žūrijā, jānosūta pieteikums uz jauniesufilmudiena@gmail.com. Pieteikumā jānorāda vecums, telefons, e-pasts.

Dalība žūrijā ir iespēja bez maksas noskatīties trīs labākās Eiropas filmas, kas nominētas balvai, un gūt reālu pieredzi kā kino ekspertam. Žūrijas dalībnieki pēc filmu noskatīšanās vērtēs aktierspēli, operatora darbu, mūziku un filmu kopumā, aizpildot žūrijas anketas. Jauniešu žūrija vienlaicīgi darbosies 17 Eiropas valstīs. Balsojuma rezultāti tiks paziņoti tiešsaistē www.europeanfilmawards.eu/yaa plkst. 21.00 pēc Latvijas laika. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks līdzīgi kā Eirovizijā, kad katras valsts žūrijas pārstāvji tiešraidē paziņo savas valsts balsojuma rezultātu. Filma, kas iegūs visvairāk jauno kino skatītāju balsis, tiešraidē saņems galveno balvu.

EKA Jauniešu žūrijas balvai šogad nominētas trīs 2013. gadā uzņemtas filmas no Dānijas, Vācijas un Nīderlandes. Balvai nominēta dāņu režisora Martina Mīhes Renāra filma Konkurss (Mgp Missionen), kas stāsta par jauniešu dzīvi, tās izaicinājumiem un iespējām kosmopolītiskajā Dānijas galvaspilsētā, holandiešu režisora Deiva Šrama filma par neiecietību klasesbiedru vidū – Nožēlot! (Spijt!) un vācu kino režisores Katjas fon Garneres filma Austrumvējš (Ostwind), kuras galvenā varone Mika atklāj savas īpašās spējas sarunāties ar zirgiem. Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, nodrošinot sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Filmu klipus var noskatīties www.draugiem.lv/jauniesufilmudiena

Jauniešu filmu diena Rīgā ir Eiropas kultūras galvaspilsētasnotikums, to īsteno Nacionālais kino centrs sadarbībā ar Eiropas Kino akadēmiju, nodibinājumu Rīga 2014, Gētes Institūtu Rīgā un kinoteātri Kino Citadele. Jauniešu filmu diena norisinās filmu nozares pasākumu programmas Riga Meetings ietvaros, kas piesaistīs gan skatītājus, gan profesionāļus 2014. gada garumā ar iespaidīgu noslēgumu 13. decembrī, kad Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros tiks pasniegta Eiropas Kinoakadēmijas balva.
 
Filmas Austrumvējš klips https://www.youtube.com/watch?v=PoAOW84rxoY
Filmas Nožēlot! klips https://www.youtube.com/watch?v=ZkYN8S-rkKs
Filmas Konkurss klips https://www.youtube.com/watch?v=3Yr9XpHfyqo

2013. gada Eiropas Jauniešu filmu dienas žūrijas dalībnieka Krista Luhaera reportāža https://www.youtube.com/watch?v=6UtuPjRG6Uo
PROGRAMMA

30/04/2014