Arhīvs

8. marta sievišķīgā pirmizrāde

Producente Ilona Bičevska un režisore Elīna Ļihačeva piedāvā sievišķīgu sveicienu 8. martā – Baltijas Filmu un mediju skolas diplomdarba īsfilmas Selekcija pirmizrādi kinoteātrī Rīga.
Programmā paredzētas vēl divas BFMS maģistratūras programmas laikā tapušas īsfilmas Želejkūka un Ģimene un draudzība. Seanss 8. martā pl. 16:30, programmas garums – 41 minūte, sievietēm ieeja bez maksas!
 
Viens elementiem, kas vieno šīs trīs filmas, ir Jaunā Rīgas teātra aktieru trijotne – Guna Zariņa, Andris Keišs un Ivars Krasts. Otrs filmas vienojošais elements ir tematiska līdzība – tie ir brīžiem komiski stāsti par pārprastām identitātēm un ceļu uz kādu tuvu cilvēku. Filmu varoņiem šķiet, ka apkārtējie sagaida kaut ko citu no viņiem, bet rezultāts nonāk pretrunā ar to, ko viņi patiesi vēlas. Tie ir varoņi, kuri mīlestības meklējumu ceļā gatavi darīt diezgan dīvainas lietas.
Filmā Selekcija Gunas Zariņas varone, agroķīmiķe Laila meklē ideālo partneri kapusvētkiem. Filmā Želejkūka tie ir divi pāri, kuri mājas viesībās mēģina pārspēt viens otru. Filmā Ģimene un draudzība tas ir Andra Keiša varonis, apsargs Viktors Lapkritis, kurš sadur apmaiņas studentu no Ukrainas un nolemj mainīt uzvārdu.  Lai kas arī notiktu, viņi visi vēlas būt tuvāk.

SELEKCIJA, 21 min, 2009, studija Lokomotīve, NKC un BFMS

Režisore: Elīna Ļihačeva
Producente: Ilona Bičevska
Lomās: Guna Zariņa, Andris Keišs, Ivars Krasts, Mirdza Martinsone, Gita Gulbe, Līga Gaisa, Madlienas orķestris un Ikšķiles apvienotais koris
Kādā mazpilsētā, kur dzīvo un strādā agroķīmiķe Laila, tuvojas kapusvētki, kad vietējie un viņu radi sapulcējas, lai godam pieminētu aizgājušos tuviniekus un apmainītos ar jaunākajām ziņām savās un citu privātajās dzīvēs. Lailai tas nozīmē kārtējos pārmetumus par to, ka viņa vēl nav atradusi sev nopietnu vīrieti. 
Laila ir kopā ar Viesturu, bet viņš joprojām to vēlas paturēt slepenībā, aizbildinoties ar avārijā bojā gājušās sievas piemiņu. Laila ir saniknota un izmanto izdevību doties uz balli ar šoferi Gintu. Naktī pirms kapu svētkiem Laila  izlemj tikt vaļā ne tikai no Viestura dāvātās dārza skulptūras, bet arī no saviem aizspriedumiem. Nākamajā dienā Laila uz kapu svētkiem dodas viena, bet jau pārliecināta par to, kas būs viņas pavadonis nākamajos kapu svētkos.
 
Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu
 
ŽELEJKŪKA, 6:30 min, 2006, BFMS
Režisore: Elīna Ļihačeva
Producente: Ilona Bičevska
Lomās: Māra Mennika, Ivars Krasts, Natālija Kazus, Mārtiņš Liepa
Haralds uz sālsmaizi jaunajā mājā uzaicinājis kolēģu pāri. Haralda senā draudzene Vera ielaužas Agnijas virtuvē. Sievietes cīnās par vīriešiem savādi pasīvā veidā. 
 
ĢIMENE UN DRAUDZĪBA, 13 min, 2007 Fonds Erinnerung und Zukunft, Gētes institūts un BFMS
Režisore: Elīna Ļihačeva
Producente: Ilona Bičevska
Lomās: Andris Keišs, Guna Zariņa, Kristaps Pagrabs, Mārtiņš Miļevskis, Roberts Viķelis, Inta Abramenko
Ar medicīnu apsēstā ģimenē dzīvo apsargs Viktors Lapkritis, kurš ļoti grib būt varonis savai sievai un dēlam un sadur, kā viņam liekas, zagli, bet kas izrādās apmaiņas students no Ukrainas. Viktors izlemj, ka mājās vairs palikt nevēlas. Aizvainotajā ceļojumā Viktors satiek draugu. Nu viņš ir izvēles priekšā – ģimene vai draudzība?    Filma tapusi ar fonda Erinnerung und Zukunft un Gētes institūta atbalstu.

Kadrs no filmas Selekcija.

04/03/2009