Arhīvs

4. maija Latvijas Filmu maratons trīs zālēs, pagalmā un reģionos

Latvijas Filmu maratons, kas jau desmito reizi 4. maijā notiks Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace, turpina pirms diviem gadiem aizsākto tradīciju rīkot bezmaksas kino svētkus arī Latvijas reģionos.

Kā ziņots iepriekš, Latvijas Filmu maratona programmai, kas 4. maijā visas dienas garumā tiks izrādīta kinoteātrī „Splendid Palace”, šogad sarūpētas vairākas spilgtas ekrāna pirmizrādes, tostarp Kristas Burānes dokumentālā filma „Māra” un Lailas Pakalniņas „Viesnīca un bumba”, kā arī animācijas jaundarbi bērniem – Nila Skapāna „Spoku stunda”, Edmunda Jansona „Kā Lupatiņi precējās” – un pieaugušajiem – Vladimira Leščova „Lietus dienas”, Edmunda Jansona „Roņu sala”, Zanes Oborenko „IMG_00:01.JPG” un Kārļa Vītola „Robota vīruss”.

Līdzās spilgtiem mūslaiku portretiem Filmu maratona programmā iekļauti arī dzimtu, ģimeņu un tautu satikšanās un kopābūšanas stāsti. Neatkarīgās Latvijas vēsturē būtiskus mirkļus savā jaunākajā filmā „Atmodas antoloģija” notvēris režisors Askolds Saulītis, savukārt Unas Celmas „Mana koka stāsts” savij četru paaudžu likteņus pāri valstu un politiskajām robežām. Stāstiem bagāts ir arī dabas inspektora Māra dzīves ceļš, kuru filmā „Mitrais” iemūžinājis režisors Dainis Kļava, kamēr Mārtiņš Grauds filmā „Ceļš uz mājām” meklē kopīgo un atšķirīgo Gruzijas, Latvijas un Moldovas tautu mūzikā un folklorā, bet Zigurds Vidiņš atskatās uz Imanta Ziedoņa vadīto „Dižkoku atbrīvotāju” grupu filmā „Mēstepatās”. Tepat starp trim mājām un septiņām meitenēm arī Lailas Pakalniņas īsfilma „Skurstenis”.
Kamēr kinoteātra „Splendid Palace” Lielajā un Mazajā zālē tiks demonstrētas pašmāju jaunākās dokumentālās un animācijas filmas, Jaunajā zālē projekta „Rīgas kino” ietvaros būs skatāma īpaša filmu programma, kas veltīta Rīgai, tās formu un izpausmju dažādībai no padomju propagandas un klišeju koncentrāta līdz naivam kičam vai poētiskam problēmstāstam. Seansā iekļautās īsfilmas uzņemtas no 1951. gada līdz 1993. gadam, programma tapusi sadarbībā ar Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvu.

Dienas noslēgumā, plkst. 21:00 brīvdabas ekrānu kinoteātra pagalmā iesildīs vairāku maratona pirmizrāžu („Māra”, „Roņu sala” un „Kā Lupatiņi precējās”) mūzikas autors Jēkabs Nīmanis ar grupu „Jacob Noiman Festival Band”, kam sekos īpaša Latvijas Filmu maratona desmitgadei veltīta īsfilmu programma „īsi par 10”. 

Ārpus Rīgas 4. maijā, sadarbībā ar projektu „Kinopunkts”, būs skatāma „Animācijas Brigādes” filmu programma, kā arī Līgas Gaisas dokumentālā filma „Tā dullā Strengas dēļ, jeb vasara ar zelta teļu”. 23 īpašie filmu seansi notiks 18 vietās – Liepnā, Līgatnē, Malienā, Naukšēnos, Salā, Subatē, Suntažos, Vandzenē, Viesītē, Daugavpilī, Skrīveros, Smiltenē, Staicelē, Suntažos, Talsos, Ugālē, Vecumniekos un Vilcē.

4. maija Latvijas Filmu maratons norisinās filmu nozares pasākumu programmas „Riga Meetings” ietvaros, kas piesaistīs gan skatītājus, gan nozares profesionāļus 2014. gada garumā ar iespaidīgu noslēgumu 13. decembrī, kad Rīgā tiks pasniegta Eiropas Kinoakadēmijas balva. Pasākumu programmu atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”.

Organizē: Nacionālais Kino centrs. Finansē: Rīgas dome, Rīga 2014. Atbalsta: Rīgas Nami.

Informatīvais atbalsts: Delfi, Rīgas dome, Rīga 2014.


PROGRAMMA “RĪGAS KINO”
 
PROGRAMMA REĢIONOS
 

28/04/2014