Arhīvs

4. maija Latvijas filmu maratons kinoteātrī “Rīga”

Jau sesto gadu pēc kārtas Valsts svētkos, 4. maijā, Rīgas iedzīvotājiem un viesiem piedāvā Latvijas filmu maratonu kinoteātrī Rīga – visu dienu abās kinoteātra zālēs tiek demonstrētas jaunākās Latvijas filmas, arī vairākas pirmizrādes un īpašie seansi, bet vakarā līdz ar tumsu sākas atraktīvs brīvdabas seanss.

Filmu programma sākas pl. 13:00 Mazajā zālē ar Pirmo seansu pēc pirmizrādes – režisora Romualda Pipara populārzinātniskā filma Džosera piramīdas noslēpumi par Latvijas zinātnisko ekspedīciju Ēģiptē ar 4. maiju parādās kinoteātra Rīga repertuārā. Maratons turpinās Lielajā zālē pl. 14:30 ar Mundro kundzīšu seansu, tās ir divas optimistiskas filmas par enerģiskām un dzīvesgudrām sievietēm – Edmunda Jansona dokumentālā animācija Čiža acīm (2007) un debitantes Ilzes Ramanes dokumentālā filma Vecmāmiņu koris (2010).

Ar nākamo Lielās zāles seansu pl. 16:30 sākas pirmizrāžu maratons – vispirms Lailas Pakalniņas jaunākā dokumentālā filma Pa Rubika ceļu, pēc tam pirmizrāde kinoteātrī Rīga filmai, kas iepriekš tika demonstrēta kinoteātrī K.Suns, – Ilonas Brūveres Versija Vera (2010).
           
Pl. 19:00 Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisores Antras Cilinskas pilnmetrāžas dokumentālā filma Vai viegli…? – stāsts par leģendārās Jura Podnieka filmas varoņiem šodien. Šim notikumam pielāgots arī Mazās zāles seanss pl. 15:00 – reta iespēja pirms jaunās filmas pirmizrādes noskatīties vienā komplektā arī triloģijas pirmās divas filmas – Jura Podnieka Vai viegli būt jaunam? (1986) un Antras Cilinskas Vai viegli būt… Pēc 10 gadiem (1997).
 
Seansi Mazajā zālē turpinās pl. 18:00 ar tematisku arhīva filmu programmu Mirklis pirms brīvības (1987-1990) – dokumentālas liecības par to, kā mēs dzīvojām un kādi bijām pirms vēsturiskās Neatkarības deklarācijas pieņemšanas. Pēdējais seanss Mazajā zālē pl 20:00 sākas ar īpašu filmu – šogad pasaulē nozīmīgākā animācijas filmu festivāla Anesī (Francija) ārpuskonkursa programmai atlasīta Kārļa Vītola jaunākā filma Aptumsums. Vēl šajā seansā – Ginta Grūbes un Dāvja Sīmaņa jaunā dokumentālā filma Pasaules skaņa – par pasaulslavenu komponistu mūziku un kori Kamēr
 
Tradicionāla 4. maija Latvijas filmu maratona sastāvdaļa ir brīvdabas nakts seanss kinoteātra priekšpagalmā, tas šogad sāksies ar jaunu mūziķu grupas Dvēseļu takas koncertu (kokle, džembe, dūdas, stabule, balss – Aivars Jēkabs Zariņš, Kārlis Jirgens, Rasa Roze). Grupa muzicēs no pl. 20:30, bet filmu demonstrēšana sāksies pl. 21:00, programmā atraktīvas jauno režisoru spēles īsfilmas – komēdijas, drāmas, šausmu filmas un vēl.
 
No pulksten 16:00 kinoteātra pagalmā darbosies bufete Gauja.
Ieeja visai dienai – Ls 1, tas nozīmē, ka jebkurš apmeklētājs var vienreiz nopirkt biļeti un pēc tam visu dienu iet uz jebkuru seansu jebkurā zālē.
Brīvdabas nakts seansā ieeja bez maksas.
 
Latvijas filmu maratonu organizē Nacionālais Kino centrs un Rīgas Kino muzejs, atbalsta Rīgas dome un Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs.
 

Programma

Arhīva filmu seanss

26/04/2010