Arhīvs

4. maija filmu maratons laimīgi noslēdzies!

Kinoteātrī Rīga Valsts svētkos – 4. maijā – notika ikgadējais Latvijas filmu maratons. Šogad aptuveni 2000 skatītāju 15 stundu garumā noskatījās 35 filmas, starp tām piecas pirmizrādes un vienu kinoklasikas Goda seansu veltītu režisoram Uldim Braunam.

Šajā seansā publika redzēja arī triloģiju, ar kuru 60. gadu sākumā piedzima leģendārā Rīgas poētiskā dokumentālā kino skola, un uz filmu izrādīšanu no savām lauku mājām ieradās gan filmu režisors un operators Uldis Brauns, gan viņa kolēģis, scenārija autors Armīns Lejiņš.

Tomēr filmu maratons sākās jau pirms klasiķu ierašanās – ar animācijas filmu rīta seansu bērniem, kuru ievadīja mūzikas grupa bernurits. Filmu maratons bija pārvērtis visu kinoteātri un tā tuvāko apkārtni – Zaļajā foajē publika kino baudīja nepiespiestā atmosfērā, iekārtojoties uz ērtiem maisiem, īpaši izgaismotā Sarkanajā foajē sienas rotāja Pētera Brīniņa videoinstalācijas, bet kinoteātra priekšpagalmā kafejnīcai un stilīgiem vilcienvagonu sēdekļiem pret vakaru pievienojās grupa Gaujarts un brīvdabas ekrāns, kurš, pretēji dažu garāmgājēju domām, nebūt nebija domāts hokeja translācijai, bet gan Latvijas filmu izlasei.
Pirmizrāžu rekordiste šoreiz bija režisore Laila Pakalniņa, viņa publikai dažādos seansos piedāvāja spēles īsfilmu Akmeņi, dokumentālu īsfilmu Sapnis par sniegu un kopā ar talantīgo operatoru Māri Maskalānu izveidoto pilnmetrāžas dokumentālo filmu Par dzimtenīti. Plašāka publika pirmoreiz redzēja arī Roberta Kuļenko īsfilmu Sesils un Signes Baumanes nu jau skandalozi slavenās animācijas epizodes Teat Beat of Sex, kas noturēja skatītāju uzmanību līdz pat diviem naktī.
Piepildītās skatītāju zāles un svētku noskaņa visas dienas garumā liecināja, ka 4. maija filmu maratons ir nostabilizējies kā vērtīga tradīcija, tāpēc – tiekamies atkal pēc gada!
 
Paldies Filmu maratona dalībniekiem, skatītājiem un atbalstītājiem!

17/04/2008