Arhīvs

“2ANNU” īsfilmu programma ceļo pa Baltkrieviju

Rīgas starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” izveidota Latvijas īsfilmu programma no 13. maija tiks izrādīta Baltkrievijas kinoprojekta “KINOPORT” seansos. Programmā – Kārļa Vītola, Lailas Pakalniņas, Vladimira Leščova, Madaras Dišleres un Anetes Meleces filmas.

kinoport

Starptautiskais īsfilmu festivāls Cinema Perpetuum Mobile sadarbībā ar Baltkrievijas kino vēstures muzeju radījis projektu KINOPORT, kas katru mēnesi piedāvā skatītājiem „pietauvoties citas valsts ostā”, proti, iepazīties ar dažādu starptautisku īsfilmu festivālu īpaši šim pasākumam izveidotām filmu programmām.

Projekta ietvaros no janvāra līdz aprīlim tika rādītas filmas no Polijas, Lietuvas, Francijas un Igaunijas, savukārt maijā tiks izrādīta Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS Latvijas īsfilmu programma, kas piedāvās mūsu režisoru jaunākos darbus. Programmā iekļautas animācijas filmas Mīnotaurs (Kārlis Vītols, 2016), Gaidot Jauno gadu (Vladimirs Leščovs, 2016) un Analīze Paralīze (Anete Melece, 2016), dokumentālā filma Rumba (Laila Pakalniņa, 2015) un spēles īsfilma Dārznieks (Madara Dišlere, 2016).

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kura mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Festivāla Baltijas īsfilmu skate piedāvā Baltijas režisoru un mākslinieku jaunākos darbus, kas atklāj īsfilmu tās dažādībā, sākot ar spēlfilmu, dokumentālo vai animācijas filmu un beidzot ar vizuāliem un konceptuāliem eksperimentiem īsformātā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Strauta
ieva.strauta@2annas.lv
www.2annas.lv
Facebook: @2AnnasIFF

12.05.2017.

12/05/2017